SEARCH

Skoncujte s padáním vlasů!

Skoncujte s padáním vlasů!

Jak moc je už příliš? 

Je naprosto normální a přirozené, že nám každý den nějaké ty vlásky vypadnou. Ačkoliv spousta z nás každý vlásek oplakává, realita je taková, že úplnému vypadávání zamezit nelze. Vypadávání vlasů totiž patří do životního cyklu našich vlasů. Zjednodušeně řečeno, pokaždé, když nám vypadne vlas, tak na jeho funus nastoupý nový, pokud se vlasu vypadnout nechce, nový vlas ho vytlačí pryč.

Ovšem někdy je moc už příliš! Samozřejmě pokud se probouzíte a každé ráno vidíte na polštáři horu vlasů a modlíte se při příchodu k zrcadlu, abyste na té hlavě vůbec ještě něco měli, to stejné při česání či mytí vlasů, můžeme vás uklidnit, s tímto problém jde zatočit a rozhodně to nepatří k běžnému cyklu vlasů!

Důvody padání vlasů:

Stres

Neznamená to však, že budete nervozní například z prvního rande či před zkouškou ve škole a než se ukážete, budete plešatí. Avšak nadměrné či dlouhodobé stresové období může přispět mimo jiné i k tomu, že naše vlasy budou vypadávat mnohem více. 

Dědičnost

Tento bod úplně obejít nelze, ale jde ho rozhodně zmírnit, ať už kvalitní vlasovou kosmetikou či vitamíny na vlasy. Nejvíce se s tímto problémem potýkají muži a patří to také do jedné z hlavních příčin mužské plešatosti.

Hormonální změny 

Ať už v období menstruace či těhotenství nebo menopauzy, kdy nám dává pořádně zabrat výskyt či úbytek hormonů v našem těle, nám mohou začít o to víc vypadávat vlasy. A to do té doby, dokud se naše hormony zase nesrovnají. Toto platí i při vysazení hormonální antikoncepce, takže pokud přemýšlíte, že ji začnete užívat či ji chcete vysadit, mějte tento fakt na paměti, ať vás to posléze nepřekvapí.

Nemoc 

Zde asi není třeba, co vysvětlovat. Avšak je velmi důležité zmínit, že často dojde ke zvýšené ztrátě vlasů po nemoci až s odstupem tří až šesti měsíců.

Nezdravý životní styl

Jak všichni víme, některé věci v životě ovlivnit nelze, ale náš životní styl k nim naštěstí nepatří. Ten totiž držíme všichni pevně ve svých rukou. Způsob, jakým se stravujeme neovlivňuje totiž jen to, zda přibíráme či hubneme, ale především to, jaké potřebné či škodlivé živiny do naše těla dáváme. Ty pak ovlivňují nespočet faktorů v našem životě, ať už pozitivně tak negativně, včetně našich vlasů. Pokud jste milovníci drastických diet zpozorněte. V těchto extrémních případech není naše tělo schopno dodávat vlasům potřebné živiny a to pak způsobuje nadměrné lámání a vypadávání vlasů. Takže vše dělejte z rozmyslem a ideálně diety prokonzultujte s profesionálem.

Životní styl se bezesporu netýká pouze našeho jídla a pití, ale i zda sportujeme, kouříme a kolik hodin denně spíme. Ovšem, zde si ale každý sám musí sáhnou do svého svědomí, zda to co dělá je opravdu to nejlepší pro jeho tělo.

Nesprávná péče o vlasy

Ano, i to je možné! Přesně z těchto důvodů je důležité dbát na kvalitní péči o vaše vlasy a koupi různých přípravků si pořádně rozmyslet. Může se totiž také stát, že nebudete mít na čem další produkty testovat.

Barvení a styling 

Co se barvení týče, určitě nevynechte konzultaci s kadeřníkem, který vlasům opravdu rozumí a ví v jakém stavu vlasy máte, případně si může na ně sáhnou. Špatným výběrem peroxidu či přechodu z tmavé barvy na světlou, pokud máte vlasy zesláblé, můžete zcela určitě docílit toho, že vaše vlasy začnou padat rychlostí blesku. To stejné platí i pokud, den co den žehlíte a kulmujete vaše vlasy bez použití ochranného přípravku. Pokud ale ochranný přípravek používat, může se stát, že vaše vlasy už jsou ve stavu, kdy volají o pomoc a vy jim dopřáváte 200° lázeň v podobě žehličky či kulmy a pomalu, ale jistě je pálíte až k úplnému konci.

Řešení problému

Bezesporu na každý z výše zmíněných bodů je trošičku jinačí řešení, avšak všem těmto faktorům lze do jisté míry zabránit, aby se případně nezhoršovaly nebo se vůbec neprojevily. Nicméně, nesmíme zapomínat, že péče o náš zevnějšek je jedna věc, ale věc druhá je péče o náš vnitřek. Ani bez jedné části nelze dosáhnout 100 % našeho vysněného výsledku.

Co bychom tedy měli do své rutiny zařadit:

Kvalitní a pravidelnou péči

Bez kvalitní péče se nikam neposuneme, a proto dopřejte svým vlasům to nejlepší, co je možné. Nezapomeňte na ochranu před teplem, pokud nějaké stylingové produkty používáte a především na nutnou dávku hydratace v podobě kondicionéru a jednou za čas masky (zas ale vlasy nepřetěžujte). Abyste vybrali produkty přímo pro vás, je důležité znát i svou poréznost vlasů. 

Co se pravidelnosti týče, tak nezapomínejte pravidelně zastřihávat suché a roztřepené konečky a díky tomu vlasům pořádně ulevíte.

Vitamíny a doplňky stravy

Nezapomeňte se při výběru vitamínů a doplňků stravy podívat především na složení, krásný obal je jedna věc, ale složení je to, co vám může pomoci. Ideálně zařaďte do svého repertoáru: železo, zinek, hořčík, vitamíny A, C, H (biotin –  známý jako vitamín krásy), vitamín B3 (niacin) a vitamín B6 nebo B12.

Sport

Může to zní jako klischee, ale sport mimo tvarování naše zevnějšku je velmi blahodárný pro náš vnitřek, ať už v podobě odbourání stresu či zdravotních problémů (samozřejmě záleží o jaký problém jde) a lze tím zabránit nadměrnému vypadávání vlasů. 

Pokud i vy máte nějaké rady nebo zkušenosti, jak vyhrát válku s padáním vlasů, nezapomeňte se s námi o to podělit skrze sociální sítě, abychom vaše rady a tipy mohli sdílet a tím společně pomoct někomu dalšímu.

You May Also Like

Leave a Reply