SEARCH

Hloubková očista! Dopřejte svým vlasům jarní detox.

Hloubková očista! Dopřejte svým vlasům jarní detox.

Po zimě bývá nejen naše tělo a pleť, ale i vlasy a pokožka hlavy značně unavená, suchá a vyžaduje zkrátka nový restart. Hloubkovou vzpruhu svým vlasům dopřejte díky potřebným vitamínům, hloubkové detoxikaci a hydrataci, ale i jemným masážím. S pomocí jarního detox dodáte svým vlasům potřebné živiny, napravíte jejich poškození a zároveň odstraníte silikonový nános z vlasů i pokožky hlavy.

Co je to vlasový detox?

Vlasový detox je rituál, který slouží k očištění vlasů a pokožky hlavy od nahromaděných nečistot a produktů pro úpravu vlasů, které mohou vést ke zhoršenému vzhledu a zdraví vlasů. Podobně jako detox pro tělo, který pomáhá odstranit toxiny, může vlasový detox podpořit zdraví vlasů tím, že jim umožní volně dýchat, lépe vstřebávat pečující produkty a zbaví je zbytků kosmetických přípravků, olejů a odumřelých kožních buněk.

Vlasový detox obvykle zahrnuje použití speciálních produktů, jako jsou detoxikační šampony a masky, které obsahují složky, jež pomáhají odstranit nahromaděný olej a nečistoty. Tyto produkty mohou obsahovat aktivní látky, jako jsou jíl, aktivní uhlí, citrusové oleje nebo ovocné kyseliny, které pomáhají očistit a osvěžit vlasovou pokožku a vlasy. Vlasový detox pomáhá udržet vlasy zdravé, lesklé a zároveň jim pomáhá ve snadnějším růstu.

Jak poznat, že vaše vlasová pokožka potřebuje detox?

  • vlasy řídnou, padají a špatně rostou
  • svědí vás hlava a vlasová pokožka je často podrážděná 
  • vlasy jsou matné a krepaté
  • trápí vás lupy 
  • vlasy se vám rychle mastí 
  • používáte spoustu stylingových přípravků
  • máte slabé a suché vlasy

Hloubková očista  

Jste připraveni zbavit své vlasy veškerých nečistot? Nastal čas říct si, jak na to!

Před umytím vlasy pečlivě rozčesejte a následně je opláchněte vodou. Poté aplikujte přímo ke kořínkům vlasů vlasový peeling, jehož typ zvolíte dle svých vlasových problémů, které trápí vaši pokožku hlavy. Prsty nebo masážním kartáčem jemně masírujte pomocí krouživých pohybů celou pokožku hlavy. Pro vytvoření bohaté pěny, stačí přidat trochu vody. Díky masáži hlavy odstraníte odumřelé kožní buňky a zbavíte pokožku zbytků stylingových přípravků, které zabraňují pokožce volně a snadno dýchat. Následně vlasy důkladně opláchněte. Peeling pokožce dopřejte maximálně jednou týdně, pokud máte normální či mastné vlasy, a jednou měsíčně, pokud máte jemné vlasy.

Pokožka hlavy je očištěná

Teď přichází na řadu hloubkově čistící šampon, který aplikujte o velikosti mince do mokrých vlasů. Vytvořte bohatou pěnu a v případně doporučení výrobce nechte pár minut působit a následně důkladně opláchněte. Sáhněte po šamponu, které nepodráždí pokožku hlavy a omezte používání produktů s obsahem silikonů, parabenů a sulfátů.

Po hloubkové očistě se zaměřte na hydrataci a výživu. Po použití šamponu přichází čas na detoxikační masku a kondicionér (nezapomeňte, že kondicionér uzavírá vlasové kulikuly, a proto se používá až po masce, která vlasy vyživí). Detoxikační maska působí do hloubky – intenzivně vlasy vyživí a zregeneruje a navíc odstraňuje usazeniny, těžké kovy a oživí mdlé vlasy. Kondicionér na závěr uzavře vlasovou kutikulu, tím „zamkne“ ve vlasech hydrataci a výživu a usnadní rozčesávání. 

Vlasová očista nekončí v koupelně

Na zdraví našich vlasů má rovněž velký vliv životní styl a stravovací návyky. Odlehčete tedy svůj jarní jídelníček od fastfoodů a tučného jídla, snažte se omezit konzumaci alkoholu a kofeinu a snižte svou cukrovou závislost. Naopak do své stravy zahrňte potraviny plné vitamínů a minerálů, bohaté na živiny, jako jsou zelenina a ovoce, ořechy, semínka, ryby a luštěniny. Pokud chcete svůj detoxikační rituál dovést k úplné dokonalosti, nebojte se sáhnout po doplňcích stravy pro cílený detox a aktivaci lymfatického systému, který využívá síly bylinných výtažků a vzácných antioxidantů, jenž efektivně nastartuje procesy pročištění a eliminuje nedokonalosti a podráždění.

Nalákal vás jarní detox k vyzkoušení? Přesvědčte se sami, jak tento rituál může dramaticky oživit vaše vlasy a pokožku hlavy. A co víc, nejde jen o jarní záležitost – tato procedura přinese výhody vašim vlasům v jakémkoliv období!

You May Also Like

Leave a Reply