SEARCH

Víte jaký má dopad zima na naše vlasy? Prozradíme vám vše!

Víte jaký má dopad zima na naše vlasy? Prozradíme vám vše!

A je to tu… zima! Období kdy naše vlasy dostávají maximálně zabrat. Čemu se v těchto měsících vyvarovat a co zařadit do své rutiny? 

Není žádnou novinkou, že nástupem zimy trpí naše pleť, ať už v podobě ekzému, silné dehydratace či zhoršení akné. Ovšem, rovněž tak trpí i naše pokožka hlavy a s tím bezesporu spojené naše vlasy. V tomto období nedává totiž našim vlasům zabrat pouze používání fénu, kulmy či žehličky, ale také časté střídání teplot – doma ve vyhřáté místnosti, venku na prudkém mrazu. Naše rada určitě nezní „zůstaňte přes zimu doma a vylezte ven až na jaře“ s tím bychom totiž moc dlouho nepochodili. Avšak, je pár tipů a triků, kterými vás teď provedeme, abyste věděli, čemu se v těchto studených měsících vyvarova a naopak díky čemu dosáhnout lesklých a zdravých vlasů.

Jak poznat suché vlasy?

Suché vlasy lze poznat snad stejně snadno, jako ty mastné, ovšem zde se jedná přesně o úplný opak. Suché vlasy bývají křehké, matné – bez života, na omak jsou hrubší a jejich nejlepšími kamarády jsou suché, třepící se konečky. Mimo to, se u nich často vytrácí objem. 

Čemu se se suchými vlasy vyvarovat?

Nadměrnému používání fénu a používání žehličky nebo kulmy.

Samozřejmě, pro spoustu z nás je naprosto nemyslitelné vynechat fén úplně, protože vlasy by pak schnuly několik hodin a jít spát s mokrými vlasy není rovněž vůbec zdravé. Proto pokud je fén u vás nutností, snažte se ho nastavit na co nejnižší teplotu. Co se žehličky a kulmy týče tak ty bychom vynechali úplně a snažili se si vlasy vyfoukat do rovna přes hřeben s použitím fénu a pravidelné vlny pomocí kulmy bychom na chvilku oželeli, případně zkusili natočit vlasy pomocí různých triků na vlny – například s použitím šňůry od županu.

Špatně zvolené péči o vlasy.

Ano přesně tak! I špatně zvolené kosmetické přípravky mohou způsobit suché vlasy bez života. Proto při vybírání produktů byste k tomu měli přikládat značnou důležitost. Přečtěte si na jaký typ vlasů je přípravek vhodný a v ideálním případě svůj výběr prokonzultujte se svým kadeřníkem.

Nadměrnému barvení.

Tady není třeba asi nic vysvětlovat. Zkrátka při nadměrném barvení a užívání peroxidu jsou vlasy suché, jako Sahara. Proto v zimních měsících se nepouštějte do všeljakých barvících experimentů a držte se raději trochu při zemi. 

Co zařadit do své rutiny?

Pořádnou dávku hydratace

Hydrataci je třeba dodávat pravidelně, jak v podobě kondicionéru a masky, tak i dostatečným pitným režimem. Rovněž doporučujeme v těchto měsících zařadit do své rutiny vyživující olejíčky či séra – ale pozor, všeho s mírou. 

Ochranu před teplém

Pokud používáte jakékoliv tepelné prostředky k úpravě vlasů, určitě nevynechejte stylingový přípravek – zda zvolíte sprej, krém nebo olej, záleží čistě na vás. 

Doplňky stravy

Je vhodné si pořídit nějaký doplněk stravy pro růst a kvalitu vlasů, který rovněž často napomáhá i kvalitě nehtů a pleti.

Pokrývku hlavy

Jak jsme již zmínili, v zimě se velmi často střídají extrémní rozdíly teplot ve kterých jsme – venku na mrazu, uvnitř v teple. Proto abychom zmírnili teplotní šok pro naše vlasy doporučujeme začít nosit pokrývku hlavy. 

You May Also Like

Leave a Reply