SEARCH

Proč pečovat o kartáče na vlasy? Prozradíme vám důvod!

Proč pečovat o kartáče na vlasy? Prozradíme vám důvod!

Jsou součástí naší každodenní rutiny, neopouštíme bez jejich použití domov, ale staráme o ně přesně tak, jak máme? Zjistěte, jak se o kartáče správně postarat a proč.

Stejně jako u make-up, kdy myjete pravidelně své štětce a houbičky od různých produktů, je důležité umýt čas od času i své kartáče na vlasy. Ty si totiž stejně tak zaslouží pořádný detox a úklid od všech nahromaděných nečistot, které na nich leží. Kromě štětinek, které na kartáčích jsou, bývají rovněž osídlené mastnotou, prachem, odumřelými kožními buňkami a jinými nečistotami. Mimo jiné, na našich kartáčích často sídlí řada stylingových produktů, které si každým dalším použitím nanášíme na své vlasy až ke kořínkům na hlavě. Z těchto důvodů by byla občasná hygiena určitě na místě.

Jak často byste měli své kartáče čistit?

Dle názoru odborníků z řad kadeřníků by se kartáče měli čistit jednou za 2-3 týdny. Nicméně pokud používáte větší množství stylingových produktů je vhodné kartáče čistit každý týden. 

Kdo by totiž chtěl do čerstvě umyté, vyfoukané hřívy nanést pozůstatky produktů, které kartáč osídlily, a tím si zničit svůj účes? Mimo to, je to i dobrý způsob, jak předcházet rychlejšímu maštění vlasů nebo dalších nežádoucích problémů.

Tipy jak důkladně vyčistit svůj kartáč 

1. Odstraňte z kartáče vlasy

Tuto čas dle našeho názoru dělá většina z nás pravidelně, aniž by věděla, že by se kartáče měly opravdu jednou za čas důkladně vyčistit. K odstranění vlasů je ideální použít tupírovací hřeben se špičkou, avšak pokud tento nástroj doma nemáte postačí kdejaký předmět s ostrým koncem, ať už se bude jednat o propisku, nůžky či tužku. Nevynechejte ani odstranění vlasů ze štětin, s kterým vám pomohou právě nůžky, protože jak všichni víme, vlasy zamotané do štětin nejdou odstranit tak snadno, jak se možná na první pohled zdá.

2. Lázně

Do umyvadla či větší misky napusťte horkou vodu, přidejte šetrný šampón a kartáč vložte na 3-5 minut do vody. Zde pozor, pokud máte kartáč s měkkým polstrováním, položte do vody pouze štětiny. To stejné platí i pro dřevěný kartáč, v obou případech kdybyste kartáče ponořily celé do vody, je šance, že byste si je mohli poškodit.

3. Úplný detox

Pokud je váš kartáč opravdu hodně znečištěný nebo mu dosud žádná hygiena nic neříkala, chce to větší kalibr než  ho jen ponořit do teplé lázně. Avšak výše zmíněné první dva kroky určitě nezapomeňte také! Poté co tedy odstraníte vlasy a ponoříte kartáč do lázně, přichází na řadu menší kartáček (klidně ten na zuby–samozřejmě ne ten, který používáte). Ten namočíte do šamponové vody a pořádně s ním váš kartáč vydrhnete. Jakmile jsou nečistoty pryč, kartáč opláchnete vlažnou vodou, otřete do čistého ručníku a poté ho na něm necháte pořádně vyschnout.

Tím by vaše „kartáčová rutina“ měla být u konce a vy můžete být zase o krok blíž k vašim vysněným vlasům.

You May Also Like

Leave a Reply