SEARCH

Život s mastnými vlasy

Život s mastnými vlasy

Být majiteli rychle mastících se vlasů není nic neobvyklého, za to ale je s tímto typem vlasů práce navíc a je třeba pečlivě si vybírat správné produkty a celkově vhodně dbát o svou životosprávu. Ovšem, to že jste aktuálně majiteli rychle mastících se vlasů neznamená, že jimi budete až do konce života. Stejně jako pleť se nám v průběhu let mění a s tím i její potřeby, rovněž tak to bývá i u našich vlasů. 

Z jakých důvodů se nám vlasy mastí?

Mastné vlasy vznikají nadměrnou činností mazových žláz, která bývá způsobená nejrůznějšími faktory. Příčinou často bývá: 

  • špatná strava
  • hormonální nerovnováha
  • stres
  • časté působení horkého a vlhkého vzduchu
  • pocení
  • nevhodná vlasová kosmetika

Důvodem může být i časté kartáčování vlasů a paradoxně i časté nebo špatné mytí vlasů.

Jak maštění vlasů předcházet?

Alfou a omegou je začít používat vhodnou kosmetiku určenou pro mastné vlasy, která vlasy tolik nezmastí, ale rovněž je i dostatečně vyživí a dodá jim na objemu. Mastné vlasy totiž často postrádají objem díky mastnotě, která je zatěžuje. Spousta lidí si myslí, že nad mastnotou zvítězíte především vysoušením, tomu tak ale bohužel není. Čím více budeme vlasy vysoušet, tím více se budou mastit. 

Správná péče 

Jak už jsme si řekli kvalitní a vhodná kosmetika je základ, ale jak správně na to?

  • Naneste  šampon pro mastné vlasy a jemnými krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky (při masírování nepoužívejte nehty, ale bříška prstů). Zde pozor! Vlasy hrubě nedrhněte a netlačte na pokožku. 
  • Šampon opláchněte vlažnou či studenější vodou – ta totiž napomáhá k uzavření pórů na pokožce hlavy a tím lze maštění zmírnit.
  • Často se stává, že vlasy jsou u kořínků mastné ovšem konečky jsou suché, jako Sahara. Tudíž nezapomeňte při mytí použít nějaký lehčí kondicionér (pouze na konečky), který vlasy nezatíží a ještě víc je nezmastí.
  • Mimo jiné na mastnou pokožku hlavy také velmi dobře zabírá vlasový peeling, který zbaví pleť nečistot a zbytků stylingových přípravků, které vlasy zatěžují.

Co dalšího pomáhá na mastné vlasy?

Spousta z řad odborníků tvrdí, že vlasy lze vytrénovat, aby se tolik nemastily a to tím, že je budeme méně mýt. Ovšem chce to spoustu času a především trpělivosti, za týden toho totiž nelze dosáhnout. Dle našeho doporučení bychom začali hezky postupně, například pokud si myjete vlasy každý den, posunout mytí na obden. V tomto stavu nějakou dobu setrvat a poté opět posunout o další den a tímto způsobem postupně pokračovat, dokud nedocílíte ideálního stavu. 

Mimo jiné, v ty dny, kdy si vlasy ještě nechcete umýt, ale ony už jsou tak mastné, že už s nimi ani nechcete jít na veřejnost, doporučujeme použít suchý šampon a vlasy svázat do culíku či drdolu, kde je mastonata vidět méně.

Pokud i vy máte nějaké rady nebo zkušenosti, jak vyhrát nad mastnými vlasy, nezapomeňte se s námi o to podělit skrze sociální sítě, abychom vaše rady a tipy mohli sdílet a tím společně pomoct někomu dalšímu.

You May Also Like

Leave a Reply