SEARCH

Získejte vysněné vlasy! Stačí jen dodržovat tato pravidla.

Získejte vysněné vlasy! Stačí jen dodržovat tato pravidla.

Tohle bude pro každého z nás dost individuální. Někomu k dokonalosti stačí změnit barvu, někomu jen střih – zkrátka jako u všeho, každý jsme originál a každý máme jinačí preference. Ovšem, na čem se asi všichni shodneme, tak naše vysněné vlasy by měly být zdravé, husté a lesklé, bez ohledu na barvu či střih.

Jak dosáhnout vysněných vlasů?

1. Seznamte se, poznejte se 

Stejně tak, jako když poznáváte druhého člověka – zjistíte jaký je, co má rád, co nesnáší atd., tak byste měli poznat své vlasy. Jsou zcela rovné či mají sklon ke krepatění/vlnám, jsou suché/mastné nebo obojí najednou, jsou slabé a cuchají se či pevné a nejde je skoro nijak hydratovat? To vše a ještě mnohem více byste měli zjistit o svých vlasech. Zkrátka měli byste se stát nejlepšími přáteli, kteří o sobě vědí vše. Pokud byste si náhodou nevěděli rady, navštivte kadeřníka a ten by vám měl spoustu z těchto otázek zodpovědět.

Z jakého důvodu je to potřeba?

Jak jsme si uvedli výše, pokud se s někým seznámíte, víte čím ho potěšit nebo čím ho naštvat, co mu vyhovuje a co ne. Přesně tak je to i u vlasů. Pokud vlasy dobře poznáte, nejen že ušetříte spoustu peněz za kosmetiku, která zkrátka pro vaše vlasy není dělaná. Rovněž ale budete používat produkty, které vaše vlasy potřebují a díky kterým budou vypadat přesně tak, jak si přejete.

2. Správná technika 

Ať už při mytí, fénování či jiné tepelné úpravě vlasů, je technika důležitá. Můžete si totiž nakoupit produkty dělané přímo pro vaše vlasy. Ovšem, pokud si vlasy budete špatně mýt, fénovat či žehlit, produkty zdaleka vaše vlasy nezahraní. Především nezapomínejte používat před tepelnou úpravou vlasů termální ochranu, která vaše vlasy ochrání před teplem. Správné vymytí přípravů z vlasů je základ a fénovat vlasy bez hubice zkrátka neexistuje.

3. Hydratujte se zevnitř i zvenku 

Hydratace je důležitá všemi směry, proto na to nezapomínejte. Hodně lidí má problém dodržovat svůj pitný režim. Nejen, že mezi jejich nejlepší kamarády patří bolest hlavy, ale rovněž i vrásky a suché vlasy. Krémy, séra, hydratační masky, to všechno je pro naše vlasy či pleť úžasné. Ovšem, hydrataci bychom měli dodávat i zevnitř. 

Co se masek a kondicionérů týče, tak na ně určitě nezapomínejte. Samozřejmě, vybírejte vhodný typ pro vaše vlasy, ale to už jsme si řekli. Kondicionér naneste při každém mytí do délek a opláchněte,  přibližně jednou za tři mytí použijte masku na vlasy. Nezapomeňte masku dát opět jen do délek, nechcete přece své vlasy zatížit a zmastit. 

4. Vitamíny

Stejně tak, jako bereme vitamíny na imunitu, na kosti či na cokoliv jiného. Je důležité dodat potřebné doplňky stravy i svým vlasům. Ti většinou zapříčiní i to, že se vám zlepší i nehty. Tudíž sfouknout dvě mouchy jednou ranou. Vlasy díky vitamínům zesílí, budou lesklé, rychleji porostou – zkrátka takový malý/velký zázrak.

5. Pravidelné stříhání

Slyšíte správně! Pokud jste si dosud říkali a pyšně hlásili, že vaše vlasy jsou dlouhé, ale nestříhali jste je několik měsíců či let. Určitě nemáte vyhráno. Aby byly vlasy kvalitní a zdravé je potřeba je pravidelně stříhat. Nemyslíme tím, že musíte mít vlasy najednou o třicet centimetrů kratší. Ovšem, roztřepené konečky zkrátka poslat do věčných lovišť – i pár centimetrů udělá zázraky.

Pokud i vy máte nějaké tipy, jak dosáhnou svých vysněných vlasů, neváhejte nám je napsat na náš instagram. My je poté budeme sdílíme s ostatními a společně tím budeme moci někomu pomoct. 

You May Also Like

Leave a Reply