SEARCH

Zimní spánek je u konce! Jak probudit svou hřívu do jara?

Zimní spánek je u konce! Jak probudit svou hřívu do jara?

S příchodem jara přichází i čas obnovy a osvěžení, a to platí nejen pro přírodu, ale i pro nás samotné a naše vlasy nejsou výjimkou. Po dlouhých zimních měsících, kdy jsme je ochraňovali před chladem a suchým vzduchem, si zaslouží zvláštní péči, abychom jim pomohli probudit se znovu do života. Zima může naše vlasy výrazně zatížit, zbavit je lesku a vlhkosti, a proto je potřeba dodat jim potřebnou dávku péče, kterou si zaslouží. A jak na to? Čtěte dál!

Hydratace jako základ úspěchu

Aby vlasy dostaly potřebnou dávku výživy a vláhy je potřeba se o ně starat jako o květiny, když je zalijete – rostou. Proto hydrataci a výživu nezapomeňte přidat do své vlasové rutiny a to jak zevnitř tak zvenku. Vsaďte na produkty, které jsou určené pro obnovu poškozených vlasů, případně produkty pro suché vlasy – zaleží v jakém stavu jsou po zimě ty vaše. Produkty by měly šetrně vlasy čistit od veškerých nečistot a mazu a zároveň intenzivně vlasy regenerovat, hydratovat  a obnovovat jejich přirozenou pevnost, elasticitu a lesk. 

Jaké produkty jsou na to potřeba?

1.     Šampon pro obnovu

Zvolte šampon s hydratačními složkami, jako je keratin, arganový olej nebo aloe vera. Tyto složky proniknou do vlasového vlákna, obnoví strukturu a dodají vlhkost. Skvělým pomocníkem při obnově vlasů je také unikátní patentovaný systém Olaplex, který navíc kombinuje účinné ingredience a přírodní extrakty. 

Jak na to?

Vlasy je vždy potřeba umýt šamponem dvakrát. První mytí pomáhá odstranit přebytečné oleje, nečistoty a produkty, které se mohou hromadit na vlasové pokožce a ve vlasech. Tím dochází k přípravě vlasů na následné hloubkové očištění. Druhé mytí umožňuje aktivním složkám šamponu už efektivněji proniknout do vlasového vlákna, přičemž otevřené kutikuly z první fáze umožní maximální využití výživných složek šamponu.

2.     Kondicionér pro výživu

Poté, co vaše vlasy prošly hydratačním rituálem se šamponem pro obnovu, nezapomeňte na krok výživy pomocí kondicionéru. Zvolte kondicionér, který nabízí intenzivní výživu a posiluje strukturu vlasů. Složky, jako jsou proteiny, vitamíny a regenerační látky, budou skvělým pomocníkem v této péči. Tento krok vám zajistí nejen krásně lesklé a hebké vlasy, ale také silnou a odolnou strukturu a usnadní vám následné rozčesávání vlasů.

Jak na to?

Kondicionér rovnoměrně naneste do středních délek až po konečky vlasů. Poté vlasy jemně rozčešte kartáčem, který je vhodný na mokré vlasy. Po nanesení na vlhké vlasy a lehkém masírování nechte kondicionér působit pár minut, řiďte se instrukcemi výrobce. Následně vlasy důkladně opláchněte vodou, aby na nich nezůstaly žádné zbytky produktu. Výsledek? Tento jednoduchý krok udrží vaše vlasy silné, lesklé, hydratované a připravené na každodenní výzvy.

3.     Maska pro regeneraci

Maska je nezbytným prvkem péče o vlasy a to nejen po zimě, ale i v průběhu celého roku. Při výběru ideální masky zaměřte pozornost na klíčové složky. Pokud chcete své vlasy opravdu rychle „nakopnout“ po zimě vsaďte na ozkoušenou jistotu – Redken Acidic Bonding Concentrate 5-Min Liquid Mask. Tato maska na vlasy poskytuje hloubkovou 72 hodinovou super-hydrataci a hloubkovou regeneraci pro všechny typy vlasů a textur. Za pouhých 5 minut se tato maska vstřebá do vlasů, aby je nejen obalila, ale i opravila poškození vlasů hluboko uvnitř vlasů.

Jak na to?

Zařaďte masku 1x týdně nebo dle potřeby do rituálu péče o vlasy. Aplikujte na mokré šamponem umyté vlasy od středních délek až po konečky. Nechte působit 5 minut a poté masku důkladně opláchněte. Zde pozor! Ne všechny masky umí vlasové vlákno uzavřít. Mnohdy pouze vlasy jen vyživí, proto v těchto případech je důležité po masce použít ještě kondicionér, který vlasy uzavře. 

4.     Termoochrana pro ochranu

Termoochrana je dalším důležitým prvkem v péči o vlasy. Když totiž vlasy teplem spálíme, přijde celá naše předchozí námaha vniveč. Termoochranu můžete zvolit například v krému, spreji, oleji či pěně. Záleží na vás, jaká textura vám nejvíce vyhovuje. 

Jak na to?

Naneste termoochranu na vlhké vlasy před použitím tepelného stylingu. Rozetřete či nastříkejte ji rovnoměrně po celých vlasech, abyste zajistili celkovou ochranu.

5.     Stylingový olej pro lesk a extra výživu

Stylingový olej je tajnou zbraní pro dosažení dokonalého lesku a extra výživy vlasů. Vyberte olej, který dodá vašim vlasům lesk, uhladí je a zároveň poskytne potřebnou výživu. Pokud vás trápí jemné vlasy a bojíte se, že olej vám je jen zatíží, sáhněte po nějaké odlehčené variantě oleje jako je například Wella Professionals Oil Reflection Light Luminous Reflective Oil. Tento olej dodá vlasům lehký perleťový lesk, zachovává jejich přirozenou lipidovou vrstvu, ale díky své lehkosti vlasy nezatíží.

Jak na to?

Po dokončení stylingu nebo na suché vlasy aplikujte několik kapek stylingového oleje. Rozetřete olej mezi dlaněmi a lehce vetřete do délek a konečků vlasů. Nikdy olej nedávejte až k pokožce hlavy! Vlasy by pak působily zplihle a mastně.

Pečujte o vlasy zvenku i zevnitř

Zdravé a krásné vlasy vyžadují péči jak zvenku, tak zevnitř. Klíčovou roli v této rovnováze hrají vitamíny, které poskytují vlasům potřebné živiny pro optimální růst a vitalitu. Komplexní doplněk stravy pro silné a revitalizované vlasy WeCare About Your Hair je unikátní přípravek pro vnitřní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Obsahuje progresivní ingredience v maximálních koncentracích. Účinný komplex aminokyselin, bylinných extraktů, vitaminů a minerálů řeší péči o vlasy komplexně – od folikuly přes pokožku hlavy až po celou délku vlasového vlákna.

Přivolejte na pomoc nůžky

Jednou za čas je zkrátka potřeba nůžky přivolat znovu do hry, aby se postaraly o to, co už je neopravitelné a dodaly vlasům nový impuls k životu. Neznamená to, že je vlasy potřeba stříhat o desítky centimetrů a  vkročit do jara s ježkem na hlavě – postačí se rozloučit s pár centimetry roztřepených konečků. Věřte nám, i tato malá změna dokáže udělat opravdové zázraky. 

Teď už nic nebrání tomu, abyste lesklých a dokonale vyživených vlasů dosáhli po zimě i vy. Stačí, když budete na tyto jednoduché kroky myslet.

You May Also Like

Leave a Reply