SEARCH

Z rovných vlasů vlnitá hříva. Víme jak na to!

Z rovných vlasů vlnitá hříva. Víme jak na to!

Většinou chceme pravý opak toho co máme – tmavé vlasy vyměnit za světlé, rovné za kudrnaté a takhle i naopak. My si dnes povíme, jak udělat z rovných vlasů vlnitou hřívu aspoň na chvilku.

Jak dosáhnout vlnitých vlasů?

Tipů a triků je hned několik. Asi každého z nás jako první napadne použít kulmu. To je samozřejmě jedna z možností. Ovšem, pokud ji právě nemáme po ruce nebo si nechceme díky ní ničit vlasy, neznamená to, že vlny musíme oželet.

 Samozřejmě stejně tak jako každý z nás je jiný, tak rovněž tak naše vlasy.  Tudíž je možné, že nějaká technika nebude přímo pro vás to pravé ořechové a nebo vám naopak budou vyhovovat úplně všechny.

Trik číslo 1 – za pomocí difuzéru

Pokud nejsou vaše vlasy úplně rovné jako pravítko a nedělá jim problém vydržet v natočeném stavu celý den, mohl by tento trik být přesně pro vás. Třeba nakonec zjistíte, že vaše vlasy jsou přirozeně vlnité a ne zcela rovné, jen jim chyběla správná technika.

Vše začíná u mytí:

1. Vlasy namočte teplou vodou a naneste šampon na pokožku – pořádně vydrbejte bříšky prstů (ne nehty).

2. VOLITELNÉ: Po spláchnutí umyjte šamponem znovu.

3. Naneste kondicionér do délek a pomalu rozčesávejte vlasy

4. Namačkejte vlasy s kondicionérem k hlavě a pak zase postupně vymývejte vlažnou vodou.

6. Rozpatlejte gel či pěnu v dlaních a naneste jej do vlasů (rukama uhlaďte prameny) – můžete použít i sprej s efektem plážových vln. Na závěr lehce namačkejte.

7. Vlasy nechte lehce proschnout buď v ručníku či tričku a nebo je jen vymačkejte (mačkání může být i před stylingem).

Styling:

Vlasy po umytí a lehkém proschnutí vyfoukejte. Z počátku foukejte za pomoci normální hubice, jako jste zvyklí – pouze ale pokožku hlavy. Poté do hry přiberte pomocníka v podobě difuzéru. Mezi jednotlivými sekcemi/prameny vypínejte fén, ať vám vlasy nepoletují všude možně. Až budete mít hotovo, vlasy zafixujte lakem na vlasy, ať vám vlny vydrží. 

Trik číslo 2 – za pomocí županového pásku

Asi skoro všichni máme doma župan, že? Teď si asi klepete na hlavu, proč se zde bavíme o županu, když chcete mít vlnité vlasy. Na vlny však nebude potřeba celý župan, ale jen pásek od něj. K tomu si připravte dvě gumičky a hřeben a z poloviny máte hotovo. Možná jste si jako malí zkoušeli na noc plést copánky, aby jste měli následující den vlasy vlnité. Zde je to dost podobný případ, ale vlny zde jsou větší a daly by se přirovnat k těm od kulmy. Ovšem, je to bez použití jakéhokoliv tepla tudíž to je pro naše vlasy mnohem šetrnější varianta.

Postup:

  1. Důkladně si rozčesejte vlasy.
  2. Připravte si pěšinku tam, kde jste zvyklá ji běžně nosit.
  3. Vlasy si rozdělte na polovinu, jako kdybyste si chtěli uplést dva copánky.
  4. Položte si na hlavu županový pásek tak, aby byl na obou stranách hlavy stejně dlouhý.
  5. Na jedné straně zafixujte pásek gumičkou k vlasům, aby vám neujížděl.
  6. Začnete ze shora hlavy, vezměte první pramen a obtočte ho od hlavy dozadu přes županový pásek.
  7. Poté vezměte další pramen přidejte ho k tomu prvnímu a stejným stylem obtočte. Takhle pokračujte až ke spodu vlasů.
  8. Až budete mít všechny vlasy obtočené, zagumičkujte spodek copu a vrhněte se stejným stylem na druhou stranu.

Trik číslo 3 – za pomocí žehličky

Pokud nemáte doma kulmu, vystačíte si pouze s žehličkou. V obou případech před použitím naneste na vlasy ochranný přípravek, přeci jen nechceme je spálit. K tvorbě vln jsou nejlepší žehličky, které mají 3–5 centimetrů vysokou žehlicí plochu. Pokud vám to hned ze začátku nepůjde, určitě to nevzdávejte, vše je o cviku. Secvakněte pramen vlasů zhruba 5 cm od hlavy, otočte žehličkou a pramen protáhněte až do konců. U boční části je pak lepší vytáčet vlasy směrem dozadu, aby se obličej otevíral ven a lokny ho rámovaly. Tím jste prakticky u konce, poté už jen stačí vlasy zafixovat a máte hotovo.

Trik číslo 4 – za pomocí natáčků

Možná to pro některé z vás zní trochu jako stará škola. Natáčky tu totiž už nějakou tu dobu s námi jsou a určitě nějakou dobu ještě budou. Co se výběru týče, můžete si vybrat z různých velikostí, dle kterých pak budou vypadat vaše vlny. Na výběr je i několik materiálů, ať už pěnové, nahřívací nebo třeba na suchý zip a mnohé další. Zde, už ale záleží jen na vašich preferencích, které si vyberete.

Vlasy si v klidu umyjte a jen trošku vlhké je natočte na natáčky. Pak už se nemusíte o nic starat. Poté co si natáčky po nějaké době sundáte vlasy pročísněte hřebenem nebo jen pomocí prstů. Následně stačí už jen vlny zafixovat a máte hotovo.

Pokud i vy máte nějaké rady a tipy, jak na vlnitou hřívu, určitě nám neváhejte napsat, skrze sociální sítě. My je poté nasdílíme na našich sociálních sítích i s ostatními a díky tomu můžeme společně pomoci někomu dalšímu.

You May Also Like

Leave a Reply