SEARCH

Vše, co potřebují vědět muži o péči vlasů

Vše, co potřebují vědět muži o péči vlasů

I mužské vlasy, stejně jako ty ženské, si zaslouží speciální péči. Péče o vlasy musí být ale v tomto případě jednoduchá a efektivní. Narozdíl od spousty žen, muži totiž nechtějí strávit několik hodin v koupelně, ani v obchodě při vybírání vlasové kosmetiky.

V tomto článku vás provedeme, několika lehkými kroky, abyste v tomto odvětví už nemuseli nikdy víc tápat. Mimo jiné, se i dozvíte, jak oddálit vypadávání vlasů či jak naložit s mastnými nebo suchými vlasy. 

Základní péče o vlasy

1. Vhodný výběr vlasové kosmetiky

Pokud jste si dosud mysleli, že si vystačíte pouze se šamponem – nevystačíte. Takové vaše nerozdělitelné kombo by měl být již zmíněný šampon a kondicionér. Ačkoliv spousta mužů kondicionér nepoužívá z důvodu, že by jim mohl být k ničemu, chyba mýlky. Stejně jako ženy tak i muži potřebují dostat do vlasů hydrataci. Samozřejmě záleží jaký produkt si na vlasy pořídíte, vybírat musíte podle svého typu vlasů. 

Na suché či vlnící se vlasy používejte hydratační produkty, pokud jsou vaše vlasy jemné hydratace je rovněž důležitá. Ovšem, jemné vlasy nezatěžujte hutnými produkty, ty by vám vlasy ještě více zatížily a vlasy by mohly působit mastným dojmem.  Naopak pokud jste v táboře majitelů rychle mastících se vlasů, pořiďte si šampon na mastné vlasy a snažte se mýt vlasy, co nejméně. Čím méně se vlasy myjí tím méně se mastí. Avšak pokud jste zvyklý si mýt vlasy na denní bázi zkuste si vlasy umýt v některé dny pouze vodou.

2. Mytí vlasů 

Pokud jste milovníci horkých sprch, nejspíš vás teď trochu zklameme. Horká sprcha je prima, ale příliš vysoká teplota vody vlasy vysušuje. Proto je na mytí vlasů nejlepší používat teplou nebo studenou vodu – nemyslíme tím úplně ledovou. Každodenní mytí vlasů vám možná může připadat zdravé, ale pro většinu typu vlasů je to zkrátka příliš často. Častým mytím vlasů můžete vlasy připravit o ochranné oleje, které jim dodává vaše pokožka. To způsobuje, že se vaše vlasy budou snáze lámat a třepit. Proto zvolte zlatou střední cestu a vlasy myjte v ideálním případě dvakrát nebo třikrát týdně. Jak jsme ale již zmínili, pokud vás trápí mastící se vlasy, zkuste místo mytí vlasů na denní bázi, vlasy umýt v některé dny pouze vodou.

Tak či tak, nikdy ale nezapomeňte produkty pořádně vymýt z vlasů. Zní to jako banalita, ale je to jeden z nejčastějších chyb.

3. Sušení vlasů

Teď se možná překvapení, že je to přece úplně jasné – buď vezmete ručník nebo fén, případně obojí. V zásadě máte pravdu. Ovšem, nejde nejde jen o to popadnout jeden z těchto nástrojů a buď pokožku vehementně drhnout či spustit fén naplno ať je to co nejrychleji za vámi. Místo drsného tření ručníkem sušte vlasy opatrnně přikládáním ručníku k hlavě pro odsátí přebytečné vody. Mokré vlasy jsou přirozeně slabší, protože vodou se keratinové molekuly roztahují. Proto pokud hrubě třete ručníkem o vlasy, můžete si je polámat. Pokud jste fanoušci fénů, před použitím určitě vlasy jemně prosuště ručníkem, zkrátka aby nebyly přímo vyndané z vody rovnou pod fén. V ideálním případě ještě před fénováním použijte přípravek k ochraně před tepelným styligem. Nasaďte na fén hubici – bez té vlasy nefoukejte, dejte fén na co nejnižší teplotu a vlasy vyfénujte. Pokud chcete vlasům dodat objem sušte vlasy proti směru jejich růstu, pokud je naopak chcete uhladit, sušte je po směru růstu vlasů.

4. Styling 

Zde už záleží převážně na vašich preferencích, co vám vyhovuje. Někdo má v oblibě gel, pěnu, sprej, pastu, někdo pro úpravu vlasů používá jen trochu vody. Záleží čistě na vašich preferencích. Pokud máte ale vlasy zesláblé, snažte se je co nejméně zatěžovat. Tudíž volte nějaké lehčí produkty.

Jak zamezit padání vlasů?

Nyní vás nejspíš moc nepotěším. Padání vlasů je naprosto normální věc. Každému z nás vypadne zhruba 100 vlasů každý den. Pokud vám ale vlasy řídnou rychleji, může se jednat o první známky “plešatění”, což má mnohem více co do činění s genetikou než s věkem. Jak všichni víme naší genetiku neovlivníme, avšak můžeme některé věci pozdržet. Mezi to, bezesporu patří vhodná vlasová kosmetika, pravidelná návštěva kadeřníka, případně vitamíny na podporu růstu vlasů. Existuje i spousty procedur případně kosmetických přípravků v podobě sér a olejíčků, které by vám měli s tímto problémem pomoci.

Transplantace vlasů

Možná jsem o tomto zákroku někdy někde slyšeli. Samozřejmě se nejedná o zákrok, který je takzvaně lidově za hubičku. Ovšem pokud pravidelně navštěvujete nějaké speciální procedury plus kupujete dražší kosmetiku, ve finále se u placení této transplantace tolik nezapotíte. Ve výsledku to vyjde dost podobně. Avšak vybírejte kliniku a lékaře pečlivě, nechcete přece za účelem ušetření pár stokorun dopadnout s vlasy hůř než při příchodu.  Kromě klasického zahuštění vlasů se jedná i o doplnění koutů či takzvaného kolečka, takže nemusíte mít obavy, že by si s vaším problémem lékaři neporadili. Mimo jiné se  provádí také transplantace vlasů i do jizev po úrazech.

Pokud máte nějaké zkušenosti s tím, co zabralo vám na vypadávání vlasů – případně vašim polovičkám. Určitě se na nás obraťte skrze sociální sítě a my potom vaše rady a zkušenosti budeme sdílet s ostatními. Třeba tak společně někomu pomůžeme s podobným problémem.

You May Also Like

Leave a Reply