SEARCH

Volají vaše vlasy SOS?

Volají vaše vlasy SOS?

Všichni asi poznáme, když už to není, co to bývalo. Tyto vlasy bývají suché, mdlé, bez života a při každé úpravě se dotyčný může jen modlit, ať mu na té hlavě něco zbyde.

Ačkoliv styling a barvení ovlivnit můžeme, existuje i více faktorů, které dávají našim vlasům opravdu zabrat. Může se jednat o hormonální změny, stres, nemoc a mnohé další, díky nimž naše vlasy nemusí být zrovna v kondici. Samozřejmě při drastickém barvení a každodenním stylingu svým vlasům už pomalu, ale jistě  kopeme hrob také. Tudíž pokud jsou na tom vaše vlasy opravdu špatně, extrémní barvení a styling, ve smyslu kulmování či žehlení, byste měli hned vyřadit ze své rutiny.

Typy jak docílit krásných vyživených vlasů:

Je jasné, že toto je proces na delší dobu, který se nespraví za jedno umytí, proto musíte být trpěliví. Pokud by se po dlouhou dobu nic nezměnilo, zkuste změnit péči, kterou používáte.

1. Přicházejí do hry nůžky 

Nemyslíme tím, že se najednou musíte ostříhat na ježka, ovšem hodně zničené a roztřepené konečky už do původního stavu nespasí nic. Proto „to nejhorší“ shoďte dolů, aby vám poté mohly narůst ty krásné, dlouhé, husté vlasy. Pár centimetrů totiž může udělat zázraky.

2. Hydratace na prvním místě

Správná dávka hydratace je velmi důležitá, tudíž byste ji neměli zanedbávat. Ovšem všeho s mírou, zas nechcete vlasy zatížit a zmastit. Zde je velmi důležitá vhodná kosmetika, kterou používáte. Ideálně doporučujeme používat po umytí kondicionér a jednou týdně masku na vlasy. Olejíček do konečků může být také velký pomocník, takže pokud žádný ještě nemáte zkuste se po něčem takém porozhlédnout. A samozřejmě před použitím jakékoliv tepelné úpravy vlasů, použít stylingový přípravek – zda zvolíte sprej, krém nebo olej, záleží čistě na vás.

3. Pijte dostatek vody

To, že hydratujete vlasy pomocí různých produktu je jedna věc, ale pokožku je nutné hydratovat i zevnitř, tak na to nezapomínejte. Každopádně, aby nedošlo k omylu – pití kávy se nepovažuje za dobrý pitný režim a ačkoliv s kávou umí hodně z nás zatočit, pro pořádnou hydrataci je zkrátka potřeba voda.

4. Strava a doplňky stravy

Potraviny bohaté na zinek a železo udělají s vlasy taky své, takže je do svého jídelníčku určitě nezapomeňte zařadit. Mimo to, je vhodné si pořídit nějaký doplněk stravy pro růst a kvalitu vlasů, který rovněž často napomáhá i kvalitě nehtů a pleti, tím tedy sfouknete víc much jednou ranou.

Pokud i vy máte nějaké tipy a triky, které vám pomohly zbavit se zničených vlasů, určitě nám je napište skrze sociální sítě a my je nasdílíme, aby je případně mohli vyzkoušet i ostatní.

You May Also Like

Leave a Reply