SEARCH

[:cz]Alžběta testuje: Urban Alchemy Opus Magnum[:]

[:cz]Alžběta testuje: Urban Alchemy Opus Magnum[:]

[:cz]Tak prý je na trhu nějaká vlasová novinka – a prý je to fakt pecka! Vlasové peelingy nejsou tedy nic tak nového – můžete je najít v kolekci Redkenu, Lee Stafforda a dokonce už i L’Oréalu. Je tedy pravda, že tyto peelingy jsou především na ošetření pokožky hlavy a málokdy mají co dočinění s vlasy samotnými. Nový Urban Alchemy Opus Magnum Cleanse byl vyvinut specificky jako dvou stupňový (krok jedna se provádí u kadeřníka a krok dvě doma) vlasový zákrok k naprostému pročištění jak pokožky hlavy, tak vlasů.

PROČ POTŘEBUJI PROČIŠŤOVAT SVÉ VLASY?

Své vlasy si upravujete a používáte stylingové produkty, že? To v podstatě znamená, že každý večer Vaše vlasy skuhrají pod neskutečnými nánosy vlasových produktů, ať už je to pěna na objem, tvarující gel, suchý šampon, vlasový olej nebo “jen” jedno stříknutí fixačního spreje. A pokud stylingové produkty nepoužíváte, tak je velice pravděpodobné, že váš šampon nebo kondicionér obsahuje sulfáty, silikony a parabeny, které mohou taktéž zanechat vaše vlasy obalené neviditelným filmem. Stejně se chovají i barvy na vlasy nebo dokonce chlorovaná voda na veřejném koupališti či plaveckém bazénu! Všechny tyto vnější “chemické” vlivy mají negativní vliv na vaše vlasy a jednoho dne budou vaše vlasy tak obalené, že i na pohled uvidíte, jak jsou splihlé, bez života nebo dokonce mastné a těžké.Vlasy si se všemi těmito vlasovými vynálezy prostě neví rady – někdy mohou reagovat dehydratací, být suché jako sláma nebo dokonce nakrepatělé a polámané. Je tedy velmi důležité, abyste vlasy jednou za čas, především pokud se rozhodnete pro nějaký větší (a potažmo i dražší) zákrok jako je například Olaplex nebo barvení, pořádně pročistili. Zjednodušeně to znamená, že je třeba vrátit vlasy do jejich přirozené podoby. Poté vše, co na vlasy dáte, bude působit efektivněji – jak výživné kůry a oleje, tak i barvy a tónovací krémy. Představte si to jako pořádný peeling před tím, než si na sebe dáte svůj oblíbený samoopalovák.

KROK 1: URBAN ALCHEMY OPUS MAGNUM SIGNATURE CLEANSE

Primární zákrok od značky Urban Alchemy je ten, který na vašich vlasech provede kadeřník. Když jsem se sama vydala na profesionální pročištění vlasů Opus Magnum Signature Cleanse v salonu, tak na tom moje ubohá hříva nebyla úplně nejlépe. Byla opravdu hodně vysušená (minulé léto jsem ji vyperoxidovala k nepoznání), konečky se mi třepily jako o závod, měla jsem na vlasech 2 odstíny hnědé barvy na vlasy z drogérie (která vypadala spíše jako havraní čerň než oříšková hnědá). Ještě k tomu jsem barvu neaplikovala rovnoměrně, takže jsem měla na hlavě tmavší a světlejší fleky, místy se mi povedl i pravý úhel mezi černou a vyšisovanou světle hnědou. Prostě machr. V té době jsem nepoužívala žádnou super vlasovou kosmetiku – v drogérii jsem vzala do ruky to první, na co jsem přišla, parabeny neparabeny. S takto zuboženou kšticí mě pročištění opravdu lákalo a byla jsem zvědavá, zda-li to bude jen další marketingový trik nebo úplná božská magie.

Kadeřník, u kterého jsem byla, byl moc milý – vlasy mi opláchnul a aplikoval gelovou formulaci Opus Magnum Signature Cleanse. Hlavu mi zabalil do fólie a nechal mě necelých 20 minut relaxovat nad hrnkem kávy. Již v té době bylo jasné, že tento zákrok nebude jen tak nějaká sranda – kadeřník mi ukázal, jak mi solný zákrok doslova rozpouští drogérkovou barvu na vlasech. Přímo mi tekla z pramínků vlasů! Po 20ti minutách mi vlasy opláchnul a umyl přírodním šamponem. Hned po umytí byla vidět a cítit změna – vlasy byly hrubé a lehce splihlé. To je tím, že vlasy jsou po zákroku v jejich nejpřirozenější formě. Nemají na sobě žádné “filmy”, parabeny, sulfáty, jsou hydratované a i pokožka hlavy je cítit jako po peelingu. Po tomto zákroku můžete na vlasy použít pečující zákroky, například Olaplex, nebo vlasy obarvit. Funguje to trochu jako dermarolling – vaše vlasy jsou po zákroku tak pročištěné, že jakékoliv nutrienty a hydratace se do nich vstřebá rychleji a efektivněji.

KROK 2: URBAN ALCHEMY OPUS MAGNUM SALT SCRUB CLEANSE

Dále máte samozřejmě k dispozici i čistící šampon k domácímu použití. Jmenuje se Opus Magnum Salt Scrub Cleanse a nemusíte se s ním bát, že něco špatně naměříte, nebo něco špatně smícháte. Jde v podstatě o OPRAVDU dobrý čistící šampon, který v sobě má naprosté minimum chemických složek. Můžete ho používat jak často se vám zlíbí, nicméně dle své zkušenosti doporučuji používat ho jen občas, třeba jednou za týden nebo dokonce jednou za 14 dní, aby vaše vlasy nebyly vystaveny přílišnému čištění. Je sice super, že existuje produkt, který vlasy vyčistí opravdu zgruntu, nicméně vlasy se přirozeně obalují přírodními oleji a mazem z pokožky vaší hlavy a tím se přirozeně chrání před vnějšími vlivy. Právě proto se říká, že čím méně si vlasy myjete, tím jsou zdravější. Čistící šampon Opus Magnum Salt Scrub Cleanse je dozajista něco, co by měla každá vlasomilka mít ve svém arzenálu a sama ho po pár měsících používání považuji za nezbytnost. Používám ho především před výživujícími maskami a oleji. Před tím, než vlasy “namydlím” bambuckým máslem nebo je odměním hydratujícím zábalem (už se nemůžu dočkat, až vám povím o svém novém objevu!), použiji tento čistící šampon a vlasy tak na zákrok připravím – vlasy pak na aktivní ingredience, které tak mohou proniknout do hloubky vlasů, lépe reagují. Když se nad tím člověk zamyslí, tak to opravdu dává smysl – vlasy je třeba důkladně očistit před jakýmkoliv dalším zákrokem, aby byl k čemu platný.

Také mám moc ráda vůni toho šamponu – voní jako čerstvě vyprané prádlo, možná ještě trochu lépe! Z nějakého důvodu mi tato vůně evokuje Santorini a řecké ostrovy – je opravdu čistá a svěží.

Opus Magnum Salt Scrub Cleanse můžete koupit na stránkách Bezvavlasy.cz

  • – Vaše Alžběta

[:]

You May Also Like

Leave a Reply