SEARCH

Trápí vás jemné a zplihlé vlasy? Víme, jak na ně!

Trápí vás jemné a zplihlé vlasy? Víme, jak na ně!

Jemné zplihlé vlasy trápí mnoho z nás a ačkoliv genetiku či věk nelze ovlivnit, existuje pár faktorů, které ano. Svou roli hraje mimo jiné také pestrá a vyvážená strava, životní styl a kvalita spánku. Samozřejmě tím, že se hezky vyspíme neznamená, že se ráno probudíme s hustou hřívou na hlavě, ovšem tyto faktory mohou mít velký vliv, jak na naše vlasy tak i na naši pleť. Nicméně, skoro jako se vším, jedná se o běh na dlouhou trať, takže nečekejte zázrak přes noc.

Ovšem, mimo těchto faktorů lze do jisté míry svou hřívu ovlivnit a my si nyní povíme jak.

Jak na objemnou hřívu?

1. Dobrý střih je základ

Tento bod asi není třeba více komentovat. Zkrátka existuje spousty druhů střihů, které opticky zvětší váš objem vlasů. Takže se nebojte experimentovat a svůj problém sdělte vašemu kadeřníkovi, který vám s tím pomůže.

2. Správná a kvalitní péče 

I zde je alfou a omegou správná a kvalitní péče, bez té se bohužel moc nikam nehnete. A proto výběr vhodné kosmetiky před koupí důkladně zvažte, ať nenapácháte víc škody než užitku. Nicméně volte přípravky s lehkým složením a bez alkoholu, ať vlasy ještě víc nezatíží. Porozhlédněte se po řadě, která je určena pro jemné vlasy – vlasy totiž nejenže nezatíží, ale dokonce jim dodá objem. Co se výživy týče, tak kondicionér zvolte takový, který vlasy posílí, ale opět nebude moc hutný, aby vlasy nezatížil. Kondicionér nikdy nenanášejte až ke kořínkům, vlasy by potom byly ještě více zplihlé a mastily by se. Jednou týdně (přibližně každé třetí mytí) pak můžete použít i speciální masku na jemné vlasy (opět ji ale nanášejte pouze do konečků).

3. Styling

Zde přichází čas na malé zázraky. Ovšem, než začnete se samotným stylingem, vyvarujte se stylingovým gelům či pěnám, které jsou většinou pro jemné vlasy příliš těžké. Nejlépe vám budou sedět laky pro větší objem vlasů.

Fénování 

Nejprve nechte vlasy tak z 50 % až 60 % volně uschnout. Poté vlasy načechrejte, předkloňte hlavu a za pomocí kovového či keramického kulatého kartáče vyfénujte vlasy do sucha. Výběr kartáče je velmi důležitý, aby vám vlasy nepoletovaly všude možně okolo hlavy.

Suchý šampon

Nejen, že se tento přípravek hodí, když naše vlasy už nevypadají dvakrát reprezentativně a nechtějí se nám ještě mýt. Mimo jiné, tohoto pomocníka využijete, pokud vlasům chcete dodat objem už od kořínků. Suchý šampon pro objem naneste v menším množství ke kořínkům hlavy a vlasy s ním protřepejte – ovšem jemně, nechcete si přece u toho všechny vlasy polámat. Výsledkem by měla být objemnější hříva. 

Tupírovací hřeben

Do své výbavy si mimo jiné pořiďte nějaký tupírovací hřeben, díky kterému se vlasy odlepí od pokožky hlavy a budou vypadat objemnější. Vlasy natupírujte zespodu vlasů a směrem k pokožce hlavy. Stačí natupírovat vlasy pouze kousek od hlavy, určitě není potřeba v celé své délce. Nejlepší je si při tupírování rozdělit vlasy na části a postupovat po patrech až k samotnému vrcholu hlavy, kde vlasy jemně z vrchu uhladíte.

Čím zpevníte své jemné vlasy?

  • pravidelným zastřiháváním 
  • přizvěte do do hry vitamíny na podporu růstu vlasů
  • myjte si vlasy, co nejméně to je možné
  • vyhněte se přípravkům s obsahem sulfátů a parabenů
  • zkuste co nejméně využívat žehličku a kulmu

Pokud patříte do skupiny lidí s jemnými zplihlými vlasy, určitě se s námi neváhejte podělit o vaše cenné zkušenosti skrze sociální sítě. Díky nim můžeme společně pomoct někomu dalšímu se stejným problémem.

You May Also Like

Leave a Reply