SEARCH

Rychlé ráno s bezvavlasy. Jaký účes zvolíte vy?

Rychlé ráno s bezvavlasy. Jaký účes zvolíte vy?

Hledáte změnu ve svém stereotypním účesu, ale nechcete každé ráno trávit desítky minut složitými přípravami? V tomto článku si povíme, jak vykouzlit se svými vlasy jednoduchý účes během pár minut a to na nejklasičtějších účesech – culík a drdol, které lze provést v několika variantách.

Culík 

Toto je asi ten nejklasičtější typ účesu, který spousty z nás nosí. Ovšem pozor, jde ho i hezky a hravě oživit.

Culík s výraznou gumičkou

Pořiďte si výraznou gumičku ladící k vašemu outfitu a tím změňte svůj každodenní stereotypní účes. Navíc výrazná gumička do vlasů skvěle doplní celý váš outfit, který poté bude vypadat více uceleně. Vybírat můžete, jak ze sportovnějších variant gumiček, tak i těch elegantních.

Culík se zakrytou gumičkou

Udělejte si klasický culík a  vyjměte ze svého ohonu pramen vlasů. Ten pak omotejte kolem gumičky, aby nebyla vůbec vidět.

Nízko posazený culík

Vlasy si rozdělte na dvě poloviny, ať už s pěšinkou uprostřed či na jedné nebo druhé straně. Poté vlasy sčešte a zagumičkujte. Lze doplnit o výraznou sponku, která oživí váš celkový look. V případě, že účes chcete krásně hladký, na závěr zafixujte lakem a malé poletující vlásky sčešte k hlavě.

Vysoko posazený culík

Toužíte po krásném bohatém culíku, který bude vyčesaný až od vršku hlavy? Vlasy pořádně uhlaďte a učešte do culíku, poté zafixujte lakem na vlasy. V případě, že vám příroda nenadělila bujnou hřívu, dopomozte si klipy na vlasy.

Culík s copem

Z boku hlavy vezměte pramen vlasů – čím větší vezmete pramen tím větší bude pletený cop (doporučujeme tenčí). Pramen si rozdělte do tří částí  a začněte plést klasický copánek. Až budete mít cop hotový na honci zpevněte gumičkou. Zbylé vlasy stáhněte těsně nad zátylkem do ohonu a zpevněte gumičkou. Copánek obtočte kolem gumičky, konec upevněte vlásenkou. Jindy to můžete ozvláštnit copánky z obou stran hlavy a pokračovat stejným způsobem, jako s jedním copem.

Culík s objemnými bublinami

Vlasy si lehce na tupírujte či použijte suchý šampon k docílení objemu. Poté vlasy sčešte dozadu a stáhněte je do culíku. O kousek níže cop sepněte další gumičkou a u konečků ještě jednou. Jednotlivé úseky mezi gumičkami roztáhněte prsty do šířky, aby vznikl efekt bublin. Gumičky můžete použít ozdobné, aby na účesu vynikly. Případně můžete pramenem vlasů vždy gumičku omotat, aby nebyla vidět. 

Drdol

Tento typ účesu asi většina z nás používá především, když jde do sprchy. Ovšem, i tak lze z tohoto účesu dostat více než jen účes, který uvidí pouze vaše koupelna.

Elegantní drdol

Nejdříve si vlasy rozčesejte a udělejte si culík na temeni hlavy. Poté vezměte vycpávku do drdolu neboli donut (čím delší nebo hustější vlasy máte, tím větší vycpávku si pořiďte – barvu přizpůsobte své barvě vlasů). Culík prostrčte donutem a vlasy rozprostřete podél jeho obvodu. Gumičkou přetáhněte vlasy a zbylé prameny omotejte kolem drdolu. Nakonec připevněte pinetkami, pořádně zalakujete.

Nízko posazený drdol

Základem je sčesat vlasy do nízkého culíku s pěšinkou uprostřed. Culík zamotejte do ruličky nebo spleťte do copu. Poté ho omotejte kolem gumičky a upevněte sponkami. 

Dva drdoly

Udělejte si pěšinku uprostřed a vlasy rozdělte na dvě poloviny. Z každé polovinu si oddělte přední pramínek vlasů. Ze zbylých vlasů udělejte na každé straně culík na vrcholku hlavy. Culík zamotejte do ruličky a omotejte ho kolem gumičky a upevněte pinetkami. Přední pramínky, které jste si oddělili natočte pomocí kulmy.

Pokud i vy máte nějaké tipy, jak oživit “nudný” culík či drdol. Kontaktujte nás skrze sociální sítě (ideálně i s návodem). Vaše tipy poté nasdílíme, aby je mohli vyzkoušet i ostatní.

You May Also Like

Leave a Reply