SEARCH

Roztřepené konečky vlasů: jak nad nimi vyhrát?

Roztřepené konečky vlasů: jak nad nimi vyhrát?

Toužíte po krásných a dlouhých vlasech, ale trápí vás neustále třepící se konečky vlasů, kterých se nemůžete zbavit? Prozradíme vám, jak problémům s konečky vlasů předcházet a co ho způsobuje.

Aktuálně na trhu najdete spousty přípravků od různých značek, které ambiciózně avizují, že zacelí roztřepené a zničené konečky. Ovšem, abychom si nalili čistého vína – pokud se vaše konečky už roztřepí i o několik centimetrů, není cesty zpět a jediná spása je návštěva kadeřníka. Pokud ovšem, ale nechcete každých pár týdnů chodit ke kadeřníkovi na zastřižení stále a stále třepících se konečků, je třeba konečkům nadobro vyhlásit válku a předejít tak jejich roztřepení. 

Co způsobuje roztřepené konečky?

Odpověď je poměrně jednoduchá. Čím delší vlasy jsou, tím starší jsou jejich konečky, které jsou náchylnější na poškození. Vzdem k tomu, že během svého života zažily nespočet mytí, možná i nešetrného stylingu, případně drastického barvení. Vlasová vlákna postupem času slábnou, vytrácí se z nich hydratace a nakonec přijde osudný den, kdy se vlas roztřepí. 

Nejčastější příčiny roztřepených konečků:

  • nedostatečná péče
  • časté používání tepelných přístrojů – kulmy, žehličky
  • nedostatek hydratace a výživy
  • zesvětlování a barvení vlasů
  • špatně zvolený kartáč na vlasy

Tipy jak předejít roztřepeným konečků vlasů

Pravidelné zastřihávání vlasů

Ano, je tomu tak. I když se o své vlasy budete starat sebelépe, občasnému střihu se v prevenci v boji s roztřepenými konečky bohužel nevyhnete. Pokud ale vlasům dopřejete správnou a kvalitní péči, intervaly mezi stříháním můžete prodloužit i o pár měsíců. I tak není třeba zastřihávat vlasy o desítky centimetrů, stačí se pouze zbavit toho, co je zničené a pokud není nic zničené i po několika měsících, stačí zkrátit pravidelně vlasy pouze například o 2 centimetry. Díky správné a kvalitní péči tedy budete moci konečky zastřihávat v delších intervalech po méně centimetrech a tak s postupujícím časem dosáhnete i své vysněné délky.  

Používejte kondicionér

Jak jsme si již zmínili výše, vysušené vlasy jsou nejlepší přítel roztřepených konečků, a proto je třeba dodávat jim po každém mytí dodávat dostatečnou dávku hydratace. Kondicionér dodá vlasům porci výživných látek, hydrataci a vlas uzavře a udrží v něm potřebnou vláhu. Navíc se jedná o skvělého pomocníka, který vlasy zanechá krásně hebké a půjdou pak jednoduše rozčesat a tím zabráníte zacuchání a dalšímu mechanickému poškození. Vlasy s kondicionérem řádně pročesejte a poté opláchněte vlažnou vodou. 

Vsaďte na masky na vlasy

Masky na vlasy jsou bezesporu pomocníky, které nelze vynechat v boji proti roztřepeným konečkům. Masku ovšem používejte pouze přibližně každé třetí mytí/ jednou týdně, ať vlasy zbytečně zase moc nezatíží. Maska vlasům dodá maximální dávku živin, hydrataci, zregeneruje poškozené vlasové vlákno a dodá vlasům lehkost, hebkost a maximální lesk. 

Bezoplachová péče a vlasové oleje

Skoncujte s nekontrolovatelným zacucháváním vlasů, díky němuž jsou vlasy více zranitelné. Po každém mytí na ně naneste bezoplachový kondicionér a rozčesávání by poté mělo proběhnout bez zbytečných starostí. Co se vlasových olejů týká, jedná se o skvělé pomocníky, které dodají konečkům vlasů intenzivní výživu a zanechají je jemné a lesklé. Zde ale pozor, s oleji na vlasy buďte shovívaví – NEplatí totiž, že čím více produktu dáte, tím lepší bude výsledek. Proto aplikujte pouze pár kapek oleje do dlaně, rozetřete v obou dlaních a následně naneste do konečků vlasů (nikdy ne k hlavě).

Vysoušení vlasů

Mokré vlasy jsou obecně více zranitelnější a náchylnější k poranění než ty suché. Na zdraví jim bezesporu nepřidá, pokud si vezmete ručník a chaoticky a nešetrně jím budete drhnout všemi směry vaše vlasy. Proto tedy postupujte následovně. Místo drhnutí ručníkem z vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu a poté nechte vlasy volně trochu proschnout. Následně aplikujte ochranu před teplem a vlasy za pomocí fénu s hubicí vlasy jemně vysušte. 

Vhodný hřeben

Nejlepším a zároveň nejšetrnějším pomocníkem k rozčesání vašich vlasů bude hřeben s širokými zuby nebo dnes již legendární volbou jsou populární hřebeny od značky Tangle Teezer. Tento typ kartáče vlasy rozčeše snadno a bezbolestně, sníží jejich lámání a  zanechá vlasy hedvábně jemné. Tyto hřebeny lze používat i na mokré vlasy, kde fungují stejně perfektně jako na suché.

Ochraňte vlasy před vnějšími vlivy

Zima, mráz, slunce, vítr, znečištěné prostředí..to vše má nemalý vliv na kvalitu a vzhled vašich vlasů. Proto doporučujeme přes letní měsíce používat přípravek na vlasy s ochranným SPF a během zimy a mrazu schovat vlasy pod čepici či jinou pokrývku hlavy. Tím zamezíte extrémnímu šoku pro vlasy kvůli rychlému skoku teplot (z domu, kde je teplo do zimy ven). Skvělými pomocníky jsou také vlasová séra či olejíčky do konečků vlasů, které vlasy bohatě vyživí. 

Pokud máte i vy nějaké tipy či osvědčené produkty, které vám pomohly, budeme moc rádi pokud se o ně s námi podělíte a společně tak pomůžeme třeba někomu dalšímu.

You May Also Like

Leave a Reply