SEARCH

Reverse washing hair – zamilujete si ho také?

Reverse washing hair – zamilujete si ho také?

Jedním z největších trendů vlasové péče, který v posledních měsících obletěl celý svět je reverse washing hair – neboli obrácený způsob mytí vlasů. O co se přesně jedná? Je tento způsob mytí vhodný i pro vaše vlasy? Jak přesně se tento způsob mytí provádí? Prozradíme vše, co je o tomto trendu třeba vědět. 

Způsob jakým si každá z nás myjeme vlasy a prodleva mezi mytím vlasů je velmi individuální. Zatímco někteří lidé si potrpí na složení a myjí si vlasy jednou týdně, jiní používají denně to, co se zrovna nachází v jejich sprchovém koutě. Stejně tak je to se způsobem mytí vlasů. Pro některé je zavedená klasická technika (šampon – kondicionér) neměnnou technikou, která dotyčným přináší jen benefity. Ovšem, pokud se vám zdá, že vaše vlasy jsou ochablejší než obvykle nebo se po sprchování příliš brzy mastí či postrádají objem, na vině může být pořadí vašich přípravků v jakém si myjete vlasy.

Co je obrácený způsob mytí vlasů?

Stručně řečeno, tento koncept úplně otáčí klasický způsob, jakým si obvykle vlasy myjete. Nejprve při něm na mokré vlasy nanesete kondicionér (obvykle hloubkově hydratační kondicionér), až potom šampon. Ptáte se, z jakého důvodu byste tuto techniku měli zkoušet? Vysvětlíme vám to!

Vstříc plnému objemu a lesklým vlasům

Ačkoli je obrácený způsob mytí vlasů v současné době trendy, ve skutečnosti existuje již desítky let a podle odborníků může být prospěšné pro jemné, poškozené, mastící se vlasy, které postrádají objem.

Někteří lidé se obracejí k obrácenému způsobu mytí vlasů, aby se vyhnuli zatěžování vlasů při jejich běžném mytí. Použití kondicionéru v první fázi mytí totiž zajistí, že vaše vlasy budou hydratované, a navíc kondicionér tuto vlhkost ve vlasech uzamkne. Vzhledem k tomu, že některé typy kondicionérů mohou vlasy zatěžovat – zejména jemné, zplihlé nebo mastné vlasy – může být obrácený způsob mytí šetrnější než tradiční a nabídnout více lesku, objemu a hebkosti. Samozřejmě se jedná o čistě kosmetický efekt, a i když může některým lidem pomoci, aby jejich vlasy vypadaly silnější, v žádném případě neléčí příčinu vašeho řídnutí nebo vypadávání vlasů.

Chcete-li zjistit, jaký režim mytí vlasů je pro vaše vlasy nejvhodnější, doporučujeme poradit se se svým kadeřníkem nebo dermatologem, který bude vaše vlasy dobře znát.

Jak reverse washing hair provádět?

  • Nejprve si vlasy důkladně opláchnout teplou vodou. Ta zajistí otevření vlasu pro absorbování péče a také odstraní ve vodě rozpustné přípravky, které jsou na vlasech. Při mytí jemně masírujte pokožku hlavy bříšky prstů (nikoli nehty).
  • Poté kondicionér naneste od pokožky hlavy ke konečkům vlasů a důkladně jej vmasírujte a ideálně i pročešte. Soustřeďte se na spodní dvě třetiny, kde se do vlasů dostává nejméně přirozeného mazu. Kondicionér nechte působit 5 až 10 minut a poté jej důkladně opláchněte.
  • Na závěr použijte správně zvolený šampon dle typu vašich vlasů a důkladně jím umyjte pokožku hlavy. Nakonec šampon opláchněte.

Pokud nejsou vaše vlasy hodně suché a porézní, není nutné ještě k tomu nanášet masku, ale pokud jsou, tak je vhodné regeneraci ještě použít. 

Láká vás obrácený způsob mytí vlasů vyzkoušet? Zkuste ho a dejte nám vědět, jak jste s ním spokojeni.

You May Also Like

Leave a Reply