SEARCH

Keratin na vlasy: Ano nebo ne? – prozradíme vám vše!

Keratin na vlasy: Ano nebo ne? – prozradíme vám vše!

Ať už v kadeřnickém salonu, na webu či na sociálních sítích, o keratinu jste něco určitě už zaslechli. Je to ale opravdu takový zázrak? Jak se liší keratinu v kosmetických přípravcích od brazilského keratinu? Pro jaký typ vlasů je keratin vhodný? To vše a ještě mnohem více si rozebereme v tomto článku. 

Co je to keratin?

Keratin je druh proteinu, respektive stavební bílkovina, kterou najdeme v tělech savců, ptáků i plazů. U lidí se vyskytuje v pokožce, v nehtech a ve vlasech, kde ho je nejvíce. Lidský vlas se skládá až z 95 % keratinem, 5-10 % vody, lipidy, pigmenty a obsahuje také nepatrné množství kovů a minerálů. Keratin má životně důležitou roli pro budování struktury vlasů – je odpovědný za jejich pevnost, sílu, pružnost, růst a celkovou kvalitu. Mimo jiné, ovlivňuje také, zda jsou naše vlasy rovné či kudrnaté. Rovné vlasy mají keratin rovnoměrně rozmístěný po celé délce vlasového váčku, zatímco u kudrnatých vlasů je keratin rozmístěn nerovnoměrně – jednou vpravo, jindy vlevo. Díky tomu, je růst vlasů v různých směrech a tím vzniká jejich zvlnění.

Účinky keratinu

  • zlepšuje vlasovou strukturu zevnitř i zvenku
  • vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu
  • regeneruje, hydratuje a změkčuje
  • zvyšuje pružnost a odolnost, čímž předchází poškození,
  • uhlazuje vlasy, krotí krepatění a působí proti elektrizování
  • působí jako silný kondicionér – obnovuje hebkost a lesk vlasů
  • chrání vlasy před vnějšími vlivy a před extrémními teplotami

Brazilský keratin

Keratinová kúra je proces, který vám s okamžitým účinkem a na dlouhou dobu hloubkově regeneruje a narovná vlasy. Vlasy jsou po regenerační kúře brazilským keratinem hladké, lesklé, rovné a po dobu 3 – 4 měsíců si zachovávají zdravý vzhled.

Ošetření brazilským keratinem probíhá tak, že molekuly keratinu pronikají zažehlováním do vnitřní složky vlasu a opravují jeho poškození. Tím, že se keratin usadí po celé ploše vlasového váčku, stane se vlas rovný, hladký a lesklý. Brazilský keratin také slibuje vyšší odolnost proti UV záření, slané a chlorované vodě i před změnami teplot.

Pro koho je vhodný?

Ošetření vlasů brazilským keratinem se hodí zejména pro krepaté a vlnité vlasy, ale také pro všechny vlasy, které potřebují opravit. Mimo jiné ho lze provést i na prodloužených vlasech. Pouze pro jemné vlasy není keratinová kúra tou nejlepší volbou. Vzhledem k tomu, že velmi jemné vlasy touto procedurou další objem ztratí.

Vlasová kosmetika s keratinem

Nejvíce vás určitě zajímá, zda tato kosmetika funguje. Zkráceně, ano. Ovšem nemůžete od ní čekat zázraky, jako když jdete na ošetření s keratinem do salonu. Keratin najdete hojně zastoupený v běžné vlasové kosmetice. Ať už se jedná o šampony, masky na vlasy, spreje – možností z čeho vybírat je mnoho. Kvalitní produkty s keratinem mohou výrazně ovlivnit vzhled, pocit a celkové zdraví vašich vlasů. Do kosmetických produktů se přidává keratin v hydrolyzované formě získávaný z ovčí vlny, která je nejpodobnější vlasovému keratinu. Ve složení ho lze najít pod označením „Hydrolized Keratin“. Některé produkty obsahují místo samotného keratinu směs aminokyselin – stavební kameny keratinu, které mohou lépe proniknout do vlasů a pracovat zevnitř. Ovšem, ve výsledku však mají tyto produkty stejný úkol.

Oproti brazilskému keratinu se produkty obsahující keratin liší také cenou. Brazilský keratin se pohybuje v řádech tisíců – samozřejmě záleží na salonu. Zatímco kosmetiku obsahující keratin lze sehnat v řádech sta korun.

Pokud máte nějaké zkušenosti či doporučení na kosmetické produkty obsahující keratin. Neváhejte se s námi o ně podělit skrze sociální sítě. 

You May Also Like

Leave a Reply