SEARCH

Dokonale rovné vlasy

Dokonale rovné vlasy

Dokonale rovné vlasy jsou velkým přáním mnoha z nás. Především těch, kterým tento typ vlasů nebyl od přírody nadělen. A jak to tak bývá, většinou chceme přesně nejvíc to, co nemá. My si dnes ovšem díky technologiím, které máme k dispozici, můžeme pomoci. A tím to, co nám příroda nadělila, lehce přetransformovat v něco jiného.


Většinu z vás určitě jako první napadne žehlička. A ano, i k té se dnes dostaneme. Ovšem, jde to i bez ní nebo jsme na ni opravdu odkázáni? Pokud ano, jak zabránit, aby se naše vlasy, pod pravidelným používání žehličky, neničily?  To vše a možná ještě více se dozvíte právě v tomto článku.

Vše začíná u mytí

Toužíte po krásných lesklých vlasech? Nejprve se musíte postarat o to, aby dostaly pořádně najíst! Ať už na vlasy používáte či nepožíváte žehličku, základ krásných lesklých vlasů spočívá v mytí a samozřejmě produktech, které na vlasy používáte. 

Základem je hydratace, avšak myslete na to, že vlasy nechcete zatížit, ale poze hydratovat.  Tudíž, vše dělejte z rozmyslem a s mírou, žádné extrémy nejsou nikdy v ničem dobré. Ať už použijete hydratační šampón nebo to budete střídat s šamponem na objem to záleží čistě na vás a vašich vlasových nárocích. Co byste ale určitě neměli vynechat je hydratační kondicionér a každé přibližně třetí mytí použít výživnou hydratační masku. V obou případech nanášejte produkt pouze do délek, určitě ne na hlavu. Tím byste si totiž zajistili, že by vlasy byly zplihlé a mastné.

Jak dokonale narovnat naše vlasy?

1. Správná technika fénování 

Před tím než začnete vlasy fénovat, nezapomeňte nanést stylingový přípravek – zda zvolíte sprej, krém nebo olej, záleží čistě na vás. Nechcete vlasy přeci upálit či jinak poškodit. Zkrátka použijte ten druh produktu, který vám nejvíc vyhovuje. Jakmile budete mít přípravek aplikovaný na vlasech povolejte do služby hřeben určený k rozčesávání mokrých vlasů. Díky česání rovnoměrně roznesete produkt na vlasech a usnadníte si tak i česání po vysušení. Poté nastupuje na řadu fén, nezapomeňte však na něj nasadit i hubici. Díky ní prodloužíte vzdálenost vlasů od tepelného tělesa – to má za následek to, že se vlasy nespálí a vy usměrníte proud vzduchu a tím předejdete rozlétané lví hřívě.

Fén si nastavte na střední až nižší teplotu (určitě nepoužívejte tu nejvyšší). Vlasy zpočátku fénujte v předklonu od konečků ke kořínkům, díky tomu docílíte většího objemu. Následně sušte po délce od kořínků ke konečkům (to už samozřejmě v předklonu nebuďte). Kutikula vlasu je totiž poskládaná, jako tašky na střeše, takže pokud chcete vlas uhladit, musíte vzduch směřovat směrem dolů po vlasech. Jakmile budete mít vlasy vysušené na 80 % vezměte si do ruky kulatý keramický či kovový kartáč a s jeho pomocí vyfoukejte vlasy do hladka. Pokud jste nováčci ve foukání vlasů přes kartáč, určitě to hned nevzdávejte. Zezačátku to možná bude trvat déle než chytíte ten správný grif, ale jakmile to dostanete do ruky, půjde to jako po másle. A možná právě díky tomu, budete moci vyřadit žehličku na vlasy z vašeho repertoáru.

2. Pomocí žehličky na vlasy

Kvalitní žehlička je základ, pořiďte si takovou, která vám umožňuje regulovat teplotu. V dnešní době je na trhu desítky možností, jaký typ žehličky pořídit. My doporučujeme kombinaci keramiky, která se rychle rozehřívá a rovnoměrně drží teplo, a turmalínu, který se stará o to, aby vlasy neelektrizovaly a byly krásně hladké. Pokud vás láká parní žehlička, určitě se nebojte si ji pořídit. Ta totiž zabraňuje nadměrnému vysušování vlasů a je celkově k vlasům šetrnější. Mimo to, navíc urychluje úpravu účesu.

Jakmile budete mít žehličku je na čase samotný styling. Nejdříve před použitím vlasy ochraňte stylingovým přípravkem. Ať máte totiž jakoukoliv žehličku, všichni se asi shodneme, že pro naše vlasy to ani tak není ta nejzdravější věc. Takže je nezapomeňte před žehlením patřičně chránit. Poté už přichází na řadu samotný styling. Při žehlení postupujte od spodu hlavy až k samotnému vrcholu. Každý pramen nejprve pročesejte hřebenem a následně přejeďte žehličkou. Tímto stylem pokračujte po celé hlavě než budou vaše vlasy perfektně vyžehlené.  A tím máte hotovo!

3. Brazilský keratin

Možná už jste o tomto typu narovnání někde četli – je toho totiž posledních pár let celý internet.

Keratinová kúra je proces, který vám s okamžitým účinkem a na dlouhou dobu hloubkově regeneruje a narovná vlasy. Vlasy jsou po regenerační kúře brazilským keratinem hladké, lesklé, rovné a po dobu 3 – 4 měsíců si zachovávají zdravý vzhled. Ošetření brazilským keratinem probíhá tak, že molekuly keratinu pronikají zažehlováním do vnitřní složky vlasu a opravují jeho poškození. Tím, že se keratin usadí po celé ploše vlasového váčku, stane se vlas rovný, hladký a lesklý. Mimo jiné keratin ve svých vlasech můžeme podpořit i přípravky na vlasy s vysokým obsahem keratinu a tím tak pomoci krásné, lesklé a rovné hřívě. Neočekávejte však stejný výsledek, jako když byste šli do salonu. Ovšem kvalitní produkt s keratinem může i tak výrazně ovlivnit vzhled, pocit a celkové zdraví vašich vlasů.


Pokud máte zkušenosti s nějakými procedurami či tipy, jak na krásné rovné vlasy. Neváhejte se s námi o ně podělit skrze sociální sítě.  My je poté nasdílíme na našich sociálních sítích i s ostatními a díky tomu můžeme společně pomoci někomu dalšímu.

You May Also Like

Leave a Reply