SEARCH

Baby hair – Zatočte s tím, když vás vlasy neposlouchají!

Baby hair – Zatočte s tím, když vás vlasy neposlouchají!

Známe to všichni – malí, ale přesto velmi zákeřní společníci podél vlasové linie, kteří sabotují každou snahu o dokonale uhlazený vysoký culík či drdol á la hollywoodská hvězda. Ano baby hair, řeč je o vás! Kde se tyto jemné vlasy, ale berou? Proč nedorůstají do správné délky? A jak je zkrotit, aniž bychom museli povolat do zbraně nůžky a provést tak razantní řešení? Přečtěte si naše tipy a věřte, že nůžky uložíte hluboko do šuplíku a své baby hair si začnete užívat. 

Co jsou baby hair vlastně zač?

Je možné, že jste s pojmem „baby hair“ ještě nesetkali. Můžeme vás, ale ujistit, že je zajisté velmi dobře znáte. Jedná se ty jemné a krátké vlásky, které trčí do všech možných stran podél vlasové linie. Tyto vlásky vyrůstají z vellus (vlasových folikul) a ačkoli mohou působit jako nezvaní hosté, jsou ve skutečnosti přirozeným a charakteristickým prvkem růstu vlasů.

Proč nedorůstají do správné délky?

Hormony mají v růstu vlasů poslední slovo. Vlasový cyklus, který zahrnuje tři fáze: růstovou, odpočinkovou a fázi výpadu, je ovlivněn hormonálním systémem. Vyšší hladina estrogenu prodlužuje růstovou fázi vlasů, zatímco stresový hormon kortizol může urychlit přechod do další fáze, což vede ke krátkým, tenkým a neposlušným vláskům, které nedosahují správné délky a brzy vypadávají. 

Podpořte růst vlasů

Jak už jsme si řekli výše, tyto vlásky bohužel do culíku nikdy nedorostou. Možná jste si v této fázi čtení vzpomněli opět na nůžky, rychle na ně zas zapomeňte! Pokud vám trčí několika centimetrové dlouhé podrosty, představte si, co udělají ve zkrácené délce – zkrátka Rákosníček v životní velikosti. A věřte nám, s těmito ostříhanými vlásky už horko těžko něco vymyslíte dál. Je tedy na čase položit si otázku, jak zabránit tomu, abychom okolo obličeje měli „chmýří“ čím dál víc.

Zdravá životospráva

Jako první krok ke krásným vlasům je zdravá životospráva. Vaše strava by měla být vyvážená a bohatá na potraviny obsahující vitamíny, minerály a antioxidanty. Vitamíny A, C, E, a Biotin jsou zejména prospěšné pro podporu růstu vlasů. Naopak kvalitní proteiny, nalezené v rybách, masu, vejcích a ořechách, jsou stavebními kameny vlasů, a proto je důležité zařadit je do své stravy. Skvělým pomocníkem jsou také doplňky stravy, které většinu zmíněných vitamínů mají v sobě a dokážou vám tedy jednoduše a rychle pomoci dopřát tělu to, co potřebuje. Nezapomínejte také pít dostatek vody, protože hydratace je klíčová pro zdraví vlasů i pokožky hlavy. 

Dostatek odpočinku a relaxace

Vaše vlasy mají rády odpočinek tak jako celý váš organismus. Nedostatek spánku může narušit regenerační procesy v těle, což může mít negativní vliv na růst vlasů. Snažte se spát dostatek hodin každou noc, abyste podpořili obnovu vlasových folikulů. 

Co se týká snížení stresu, doporučujeme přidat do harmonogramu aktivity, které jsou pro vás relaxační – i drobné změny dokáží udělat neuvěřitelné výsledky. 

Správná a kvalitní vlasová péče

Ano, tušili jste to správně, i správná vlasová péče má obrovský vliv na kvalitu našich vlasů. Vybírejte proto šampony a kondicionéry odpovídající vašemu typu vlasů a vyhněte se agresivním chemikáliím, které mohou oslabit strukturu vlasů. Možná správnou péči věnujete vlasům, ale trochu zapomínáte na pokožku hlavy. Jenže je třeba si uvědomit, že pevné a silné vlasy rostou jen ze zdravé vlasové pokožky. Takže ji nezatěžujte nekvalitní kosmetikou a do vlasové rutiny přidejte pravidelnou masáž a případně i séra na pokožku hlavy, která pomohou například s hydratací, lupy či podpoří růst vlasů a vyrovnají správné pH pokožky hlavy. Na pravidelné stříhání konečků vlasů také nezapomínejte, díky odstranění roztřepených konečků podpoří celkovou sílu vlasů. Pečujte o své vlasy tak, aby byly chráněny před nadměrným teplem při používání stylingových nástrojů, které používejte s rozvahou.

Jak na ně, když je chceme zamaskovat?

Jak už jsme si řekli, za baby hair si můžeme i tak trochu sami špatnou životosprávou, stresem a nesprávnou péči. Co ale dělat, když ten dokonale uhlazený účes prostě chceme bez poletujících mini vlásku? Vše začíná už u samotného foukání vlasů, je tedy potřeba vybavit se kvalitním fénem a kartáčem – pokud vlasy zkrotíte zde, máte už vyhráno. Před použitím fénu použijte ke kořínkům vlasů fixační pěnu nebo sprej na vlasy. Pokud se vám účes hned na poprvé nepovedl nezoufejte, nastříkejte na baby hair podél vlasové linie trochu vody a začněte s usměrňováním nanovo. Pokud chcete mít jistotu, že vaše baby hair se znovu nedají do pohybu, zafixujte finální účes ještě lakem na vlasy.

TIP: Při závěrečné fixaci vlasů lakem nastříkejte lak na zubní kartáček (samozřejmě použijte takový, který nepoužíváte na svojí ústní hygienu) a kartáčkem jemně sčesejte baby hair do požadované pozice. 

Baby hair jako nový trend?

Zatímco někteří lidé tradičně hledají způsoby, jak zakrýt a utajit tyto jemné vlásky, v posledních letech došlo k velkému obratu. Baby hair se staly nedílnou součástí mnoha moderních účesů a dokonce i módních vystoupení. Mnoho módních ikon, influencerů a celebrit jako je třeba Rihanna začalo baby hair začleňovat do svých účesů jako stylový prvek. A jak na takový účes? Po sepnutí vlasů do drdolu či culíku jemně povytahujte prsty prameny vlásků u uší a v konturách obličeje. Poté vlásky zafixujte kvalitním lakem na vlasy. Můžete si zde opět vypomoct kartáčkem na zuby viz tip výše.

Tak co, vzali jste po všech těch informacích baby hair na milost i vy?

You May Also Like

Leave a Reply