SEARCH

[:cz]Alžběta testuje: Olaplex [:]

[:cz]Alžběta testuje: Olaplex [:]

[:cz]V Anglii jsem žila 10 let a v té době jsem se v podstatě pohybovala v beauty communitě pořád. A nikdy jsem toho o Olaplexu moc neslyšela. Pro mě je to naprostá záhada. Olaplex je pro mě (a vsadím se, že i pro všechny ostatní, které ho zkusily) naprostá vlasová revoluce. Od všech, kterého ho zkusily, jsem slyšela jenom chválu, a to přestože jsem si vždycky říkala, že Olaplex je jenom pro vlasové snoby a né pro mě (vždyť stojí tolik peněz!), je dobrý jen pro barvené vlasy (opravdu?) a je jenom na chvíli, pak se vlasy zase zhroutí do původního děsivého stavu (tak proč je vůbec zachraňovat, že jo?). NO A JAK JÁ SE ALE SPLETLA!

A, musím podotknout, že tato recenze není sponzorovaná. Od Olaplexu jsem nedostala ani zaplaceno, ani vzorky. Sama jsem si zaplatila za salonní ošetření a za domácí kúru, šampon a kondicionér jsem dostala od kamarádky, která se doslechla, že jsem Olaplexem naprosto posedlá (a moc jí za ně děkuju!).

CO TO JE OLAPLEX?

Nejprve bych vám měla asi vysvětlit, co to je plex. Plex je zbrusu nová technologie (tuším, že vznikla kolem roku 2014), která je schopná opravit poškozené vlasové vlákno, především tedy jeho rozbité disulfidové vazby. Na šamponech se často píše, že opraví vlasové vlákno a zacelí vlasy od kořínků až ke konečkům – pokud v sobě tento šampon ale nemá technologii plexu, tak nezacelí ani jediný roztřepený koneček! Olaplex obsahuje unikátní chemickou recepturu, která se aktivuje na molekulární úrovni a tím opraví vlasy poničené jak chemicky, tak tepelně, ale i mechanicky. Olaplex doslova každý vlas vezme a opraví ho, jak jen to je možné. Samozřejmě, že vlasy nebudete mít 100% oživené a zacelené – nic na světě takového výsledku dosáhnout nemůže. Vlasy jsou, ať se vám to líbí, nebo ne, mrtvé a jenom přežívají to vaše ustavičné tahání, lakování, žehlení, kulmování, fénování, tupírování, šamponování s parabenovými šampony, kartáčování a milion dalších vlasových moření. Olaplex vlasové vlákno a vazby doslova zalepí olaplexím lepidlem a zanechá je tak jemné, hladké a poddajné. Výsledkem jsou silnější vlasy, které nemají takové sklony k lámání. Efekt Olaplexu trvá poměrně dlouho, není to žádný krátkodobý trik. Nicméně je třeba se o vlasy poctivě starat a používat produkty, které jdou s Olaplexem ruku v ruce a jeho efekt prodlouží.

Olaplex začal kopírovat nespočet firem s vlasovou kosmetikou (od L’Orealu až po Matrix), nicméně nikdo nedokázal opravdu věrně napodobit unikátní technologii Olaplexu. Ošetření Olaplexem je založeno na 3 hlavních produktech:

Nyní do této řady ještě přibyl:

SALONNÍ OŠETŘENÍ OLAPLEX

První a naprosto nezbytný krok k ošetření vlasů Olaplexem se odehrává v kadeřnickém salonu. Je naprosto imperativní tento krok nevynechat. Můžete si koupit všechen Olaplex světa a patlat si ho od rána do večera, ale pokud nebudete mít základní salonní ošetření, tak vám to bude na houby. Salonní ošetření je nutnost! Váš kadeřník použije kroky No1 a No2, které mají na starost tu největší dřinu v procesu opravy poškozených vlasů. Salonní ošetření může být provedeno několika způsoby – může se jednat o samostatnou kúru (kterou jsem absolvovala já) nebo může být Olaplex použit při barvení nebo odbarvování vlasů (tím budou vlasy chráněny před obvyklým chemickým poškozením). Samostatná kúra je obvykle docela drahá (může se vyšplhat na 1 500 Kč i více), nicméně pokud si zajdete do malého kadeřnictví, tak můžete natrefit i na takovou cenu jako je 450 Kč (což se poštěstilo mně na Palmovce). Samotný zákrok trval necelé 2 hodiny (každý krok trval hodinu) a Olaplex nemá moc silnou vůni, takže jsem si relax opravdu vychutnala – s šálkem čaje a knížkou v ruce. Když mi kadeřnice vlasy vymyla a vyfoukala, čekal mě pořádný šok – věděla jsem, že vlasy budou vypadat lépe, ale takhle?! Vlasy se mi neskutečně leskly a mohla jsem jimi projet prsty bez jediného zatahání. Trochu jsem se bála, že tahle vlasová magie bude mít krátkého trvání a po jednom umytí bude pryč. Chyba! Na zákroku jsem byla před více než měsícem a vlasy mám pořád lesklé, hladké, snadno se mi rozčesávají a jsou stejně hebké jako byly v den zákroku.

OLAPLEX NA DOMA

Aby mi to Olaplexí kouzlo vydrželo co nejdéle, rozhodla jsem se použít produkty No3, No4 a No5 k domácímu použití. Tyto produkty byly specificky vyvinuty k udržení Olaplex efektu po salonním zákroku. Jsou to také jediné produkty, které si můžete koupit bez IČA a kadeřnické licence – naopak produkty No1 a No2 se prodávají pouze do kadeřnických salonů. Jednou týdně používám No3 Hair Perfector – na vlasy nanesu šampon, vymyji ho, vlasy vysuším ručníkem a nanesu kúru o velikosti malého lískového oříšku. Malinko opravdu stačí! Vlasy pročešu Tangle Teezerem na mokré vlasy (moje další láska, která si zaslouží vlastní článek, určitě se dočkáte!) a počkám 10 až 30 minut, poté opláchnu a znovu umyji šamponem. Tato kúra voní naprosto senzačně a je radost ji používat! Ke každému druhému mytí vlasů používám No4 Bond Maintenance ShampooNo5 Bond Maintenance Conditioner (jsou to vcelku drahé produkty, tak se snažím je trochu šetřit – a k tomu nemám ani pocit, že by moje vlasy vyžadovaly častějšího použití). Produkt distribuuji po vlasech pomocí mého věrného Tangle Teezeru na mokré vlasy a poté opláchnu.

KONEČNÝ VÝSLEDEK

Moje vlasy jsou v nejlepším stavu, v jakém kdy byly. Není na tom žádná věda (nebo naopak – je to taková věda, že k tomu nemám víc co dodat!). Před rokem jsem doma použila super silný peroxid na odbarvení vlasů a tak jsem si vlasy zničila, že jsem je nemohla pořádně rozčesat kartáčem, natož abych jimi projížděla prsty. Byly plstnaté, hrubé, pořád se mi zacuchávaly. Teď jsou tak jemné a hebké, že jimi můžu projet prsty, i když jsou mé vlasy mokré! V podstatě se mi nezacuchávají a pořád se krásně lesknou. Myslím, že na další salonní ošetření zajdu tak za měsíc, možná za dva, což je podle mě OK. Produkty na domácí použití vydrží asi také tak 1-2 měsíce, což není špatné. Normálně mi šampon vydrží maximálně měsíc. Takže pokud máte vlasy poškozené, nebo vám připadají oslabené a třepící se, pokud si je barvíte nebo odbarvujete, pokud se vám snadno zacuchají, pokud jste strávili delší dobu na sluníčku nebo v mořské vodě… ať už máte s vlasy jakékoliv problémy, tak Olaplex vám pomůže. Je to prostě takový malý velký vlasový zázrak!

Všechny tři produkty Olaplex na domácí péči můžete koupit na Bezvavlasy.cz.

Vyzkoušeli jste již Olaplex? Co na něj říkáte?

–  Vaše Alžběta

[:]

You May Also Like

4 Comments

Leave a Reply