SEARCH

Alžběta testuje: Jak používat henna barvy VOONO

Alžběta testuje: Jak používat henna barvy VOONO

Přírodní vlasová kosmetika se u vás stává rychlým favoritem – a teď už u nás najdete nejen šampony a kondicionéry, ale také 100% přírodní barvy na vlasy!

Barvy značky VOONO jsou vyrobeny z henny – je to přírodní barvivo, které je vyrobené z listů keře henovníku, a které obsahuje vysoké množství pigmentu spolu s dalšími látkami, které mají pozitivní účinnek na lidské zdraví. Barevní vlasů hennou není úplně stejné jako barevní vlasů „standardní“ barvou na vlasy – proto vám dnes ukážu jak na to!

Jak nabarvit vlasy hennou?

Jednofázové barvení:

Pro jednofázové barvení budete potřebovat: přírodní barvu na vlasy Voono, vodu nebo černý čaj o teplotě určené u konkrétního odstínu, teploměr, misku, štětec, alobal, igelit nebo potravinovou fólii a starší ručník. 

Aplikace: henna musí být smíchána s vodou nebo černým čajem o teplotě 50°C ( u červených odstínů 60-90°C). Vodu měřte za pomocí teploměru. Výsledná hmota by měla mít hustotu jemnějšího jogurtu. Barvu rozmíchejte a naneste rovnoměrně na vlasy. Po aplikaci by barva měla být v teple. Doba působení je v rozmezí od 45 min – 2 h. Záleží na kvalitě vlasů a na požadovaném barevném odstínu. U odstínu rose brown stačí doba působení 45 min. Při následném mytí vlasů, dbejte na použití šamponu bez obsahu silikonů.

Doufázové barvení:

(pro barvení s větším množství šedin a světlé blond vlasy)

Mějte prosím na paměti, že rostlinná barva Voono obsahující indigo může u světlých blond a šedých vlasů vyvolat mírně nazelenalý tón. Pro vyvarování tohoto efektu doporučujeme provádět právě dvoufázové barvení vlasů. V první fázi je třeba vlasy nabarvit odstínem copper (nahradí peroxid) a tzv. je předpigmentovat. Poté můžete začít bez obav nanášet zvolený odstín a dosáhnout tak barevného výsledku. 

První fáze barvení s odstínem copper trvá 30-40 min. před započetím druhé fáze tuto barvu smyjte a aplikujte vámi zvolený barevný odstín a nechte působit 30-60 min. 

Na výběr máte z 10 odstínů přírodních barev VOONO (najdete je TADY, SK TADY).

Barva neobsahuje chemické přísady jako je amoniak či peroxid. Je vhodná pro veganyNení testovaná na zvířatech.

You May Also Like

Leave a Reply