SEARCH

7 vychytávek pro perfektní vlny po celý den i noc

7 vychytávek pro perfektní vlny po celý den i noc

Známe to všechny, touha popadnout žehličku nebo kulmu a dopřát si účet jako hollywoodská hvězda je představa, které by málokdo odolal. Jenže, má to často háček! Navlníte si pracně vlasy, ale ty vám v dokonalém stavu moc dlouho nevydrží? Právě pro ty z vás máme 7 vychytávek, kterými zkrotíte své vlasy v  tom tvaru, jaký jste si vysnili. A jak na to? Čtěte dál!

Začněte správně

Každý krásný účes začíná od základů, respektive od pokožky hlavy. Proto nezapomínejte, že správné mytí vlasů je důležité i v tomto ohledu. Říká se, že nejlépe se s vlasy pracuje několik dní po umytí. Bohužel, ne každý má ale to štěstí, že si tento luxus může dovolit. Pokud si ale vlasy umyjete kvalitním hydratačním šamponem a kondicionérem, který poskytne optimální hydrataci a výživu a přitom vlasy nezatíží, máte i tak vyhráno. Dalším důležitým faktorem je vlasy zbavit přebytečného nánosu produktů, proto vlasy důkladně propláchněte po dobu delší než 1 minutu

Ochraňte vlasy před teplem 

Stejně jako před fénem, tak i před žehličkou a kulmou je potřeba vlasy ochránit před teplem. Proto je důležité nezapomenou použít termoochranný přípravek v podobě spreje nebo krému. Tyto přípravky navíc kromě svého ochranného štítu mají za schopnost pomáhat udržet požadovaný tar vlasů. Řiďte se tu ovšem známým pravidlem „méně je více“, protože když to s ochranou přeženete, vlasy vám začnou plihnout.

Fénování jako základ úspěchu

Možná vás to překvapí, ale i správné fénování vlasů má vliv na výdrž požadovaného vlnitého účesu. Před fénováním naneste na vlasy termoochranný krém nebo sprej a začněte s úpravou. Zapomeňte však na foukání vlasů přes kartáč. Bohatě vám postačí vaše prsty! V případě, že vlasy vyfoukáte klasicky přes kartáč do hladka, tak si vlasy tento tvar „zafixují“ a budou mít pak i po natočení tendenci se rychle narovnávat. 

Nesahat!

V případě, že si do čerstvě navlněných vlasů hned po kulmování začnete sahat a pročesávat je, můžete se s perfektní výdrží vln na dobro rozloučit. Vlny je potřeba nejprve nechat vychladnout, aby si udržely svůj správný tvar. Takže dokud nejsou úplně studené, ruce pryč! Vychladlé vlasy můžete pročesat buď prsty, hřebenem s řídkými zuby, nebo kartáčem. Začněte vždy od konečků a postupně po sekcích vlasy rozčesejte. Nezapomeňte ale včas přestat.

Správný pomocník 

Pokud se díváte po novém parťákovi, který vám vlasy natočí nebo uvažujete, zda ten koho máte doma, je ten správný, podívejte se nejprve zda jde nastavit různé stupně teplot. Ne totiž všechny vlasy potřebují tu stejnou teplotu. Jemné a křehké vlasy si vystačí s nižší teplotou cca 140–160 stupňů, pro normální vlasy je vhodný zlatý střed 180 stupňů a pro pevnější a hustší vlasy vsaďte na teplotu maximálně 200 stupňů. Dalším důležitým faktorem je, aby přístroj byl prohřátý stejnoměrně po celé své délce. Jinak vlasy natočené nevydrží. Sice se říká, že na velikosti nezáleží – my si myslíme pravý opak. Pokud používáte velký průměr kulmy a vlasy vám nedrží, zkuste ubrat. Skvělým tipem je také vlasy kulmovat po menších sekcích. V obou případech budou vlny pevnější a déle vydrží. 

Fixujte, ale s mírou

Pro dokonalou fixaci použijte kvalitní lehký lak na vlasy. Vyberte takový, který poskytuje pevnou fixaci, ale zároveň z vlasů neudělá krustu. To zajistí, že vaše vlny vydrží neohroženě i v proměnlivých podmínkách.

Péče o vlny během noci

Chystáte si udělat vlny večer, abyste je druhý den měli do práce či školy přichystané a nemuseli kvůli nim vstávat? Máme pro vás tip, jak na to! Jak už jsme si řekli, po vytvoření vln je důležité nechat je dostatečně vychladnout, což platí i v tomto případě. Takže než půjdete spát, počkejte. Ideální je svázat vlasy do měkkého drdolu nebo vytvořit lehké copánky, což minimalizuje tření vlasů o polštář a udrží tvar vln. Kromě toho můžete použít saténový povlak na polštář, který zabraňuje nežádoucímu tření a zajistí, že se vlny zachovají krásné až do rána. 

Těmito kroky můžete dosáhnout úpravy vlasů, která by mohla konkurovat hollywoodským hvězdám. Pamatujte, že tajemství spočívá nejen ve správných nástrojích, ale také v péči o zdraví vašich vlasů. Ať už jdete na červený koberec nebo ne, můžete si vychutnat perfektní vlny každý den. Zkuste naše tipy, které vás bezesporu nezklamou!

You May Also Like

Leave a Reply