SEARCH

Alex z blogu Tale of Miss A: Z právničky blogerkou? Jaké je to změnit kariéru od základu

Alex z blogu Tale of Miss A: Z právničky blogerkou? Jaké je to změnit kariéru od základu

Alex, krásná zelenooká blondýnka, která vystudovala práva a rozhodla se od základu změnit svou kariéru. Vrhla se do světa módního průmyslu, momentálně pracuje jako redaktorka, do toho sem tam fotí, tvoří pro klienty obsah sociálních sítí, napsala svou knihu o kráse a do toho si ve volných chvílích (kterých rozhodně není mnoho) píše svůj vlastní blog – Tale of Miss A.

Alex z blogu Tale of Miss A: Z právničky blogerkou? Jaké je to změnit kariéru od základu

Kdy a proč tě napadlo založit svůj blog?

Byla jsem tou dobou na pracovním Erasmu ve Švýcarsku, měla před sebou poslední ročník práv a volné prázdniny daleko bez rodiny a přátel. Párkrát jsem si s tou myšlenkou pohrávala, psaní mě neskutečně bavilo už odmalička, uměleckého ducha jsem zdědila po mamince, ale neuměla jsem fotit a naprogramovat si své vlastní stránky už vůbec ne. Nakonec mi můj přítel řekl větu „kdo jiný, než ty“ a pustila se do toho. Tenkrát mě vůbec nenapadlo, že se mi díky blogu otevře tolik nových cest, nabere neskutečné množství zkušeností a naskytnou se tak krásné příležitosti. Načasování bylo asi skvělé! 🙂


Vím, že ráda cestuješ, jaká je Tvá oblíbená země/město?

Cestování je momentálně mou největší vášní a jsem šťastná, že jsme s přítelem na stejné vlně. Miluji objevování nových měst, polehávání dva týdny u moře na lehátku není nic pro nás. Proto se nejčastěji vydáváme do evropských metropolí, jen tak se procházíme městem, zkoušíme místní jídlo a nasáváme atmosféru a způsob života.

Je těžké vybrat jen jedno město/zemi, ale před pár lety mi neskutečně učaroval New York. Všechna ta přízviska typu betonová džungle jsou naprosto mimo. New York je město s nádhernou architekturou, parky a hlavně nepopsatelnou atmosférou. Máme ji na našem společném wishlistu s přítelem už nějaký ten pátek, takže doufám, že se nám to brzy podaří.

Alex z blogu Tale of Miss A: Z právničky blogerkou? Jaké je to změnit kariéru od základu

Pracuješ jako redaktorka, je to Tvá vysněná práce? (myslím, že po tom touží nejedna z nás)

Většina lidí si představuje práci fashion redaktorky tak, že sedíme v krásném prostředí, popíjíme kávu z plastového kelímku a listujeme magazíny. Tak takhle to vážně nefunguje. Většinou sedím celý den za počítačem a kouří se mi z hlavy! Ale ty chvíle s tou kávou a čerpání inspirace ze zahraničních magazínů si pak nesmírně užívám. Ale ano, momentálně bych nic jiného dělat nechtěla, je to krásná a kreativní práce.


Prozraď nám, jakou vlasovou kosmetiku právě používáš?

Já to neustále střídám, protože po určité chvíli na mě produkty zkrátka přestanou fungovat. Mám velmi jemné vlasy a na rozdávání jich taky není, což mi málokdo věří, ale už jsem se s nimi naučila pracovat. Používám šampony a kondicionéry, které mají označení Volume. Momentálně testuji novou řadu Volume od švédské značky Maria Nila a jsem velmi spokojená. Každý týden dopřávám svým vlasům masku, aby byly co nejzdravější. Vlasy se snažím mýt co nejméně, vydržím i čtyři dny, samozřejmě s pomocí suchého šampónu, to je momentálně můj nejlepší přítel. Ráda používám do vlhkých vlasů Sea Salt Spray, momentálně mám ten od Redken, který mám velmi ráda. Na styling pak používám přípravky značky Oribe, na které si momentálně ujíždím a která umí s vlasy zázraky.


Vím, že jsi zkoušela masky od Maria Nila. Jak jsi byla spokojená?

Zkoušela jsem růžovou masku a byla to zábava! Od mala mám v podstatě stejnou barvu vlasů – špinavou blond. Takže mě tahle malá změna na pár týdnů opravdu nadchla! Líbí se mi, že si sama určím intenzitu barvy a hlavně, že to není změna permanentní. Na léto jsou tyhle masky jako dělané, protože kdy jindy se trochu odvázat, než právě v létě?

Alex z blogu Tale of Miss A: Z právničky blogerkou? Jaké je to změnit kariéru od základu

Alex, moc děkujeme za rozhovor a přejeme ať se Ti i nadále daří v pracovní i osobním životě. Chtěla bys ještě něco vzkázat našim čtenářům?

Já moc děkuji za milý rozhovor a hlavně skvělý e-shop, kde si mé vlasy vždy vyberou! A vašim čtenářkám bych vzkázala, ať se o své vlasy starají jak nejlépe mohou, přece jenom je na té hlavě ještě chvíli budou nosit!:) Takže nemýt tak často, používat kondicionér (když jsem se to naučila já, naučíte se to taky), občas se vykašlat na žehličku a pravidelně chodit ke kadeřníkovi. Ale hlavně ať je neberou tak vážně a občas vyzkouší změnu, žijeme přece jen jednou!

PŘEČTĚTE SI VÍCE ČLÁNKŮ O KRÁSE A MÓDĚ ZDE 

You May Also Like

Leave a Reply